تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۵
فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز گفت: یازده فریب‌خورده فعال در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه که مطالب توهین‌آمیز نسبت به امام راحل(ره) تولید و بازنشر می‌کردند با تلاش نیروهای امنیتی سپاه فجر فارس شناسایی و دستگیر شدند.
دستگیری توهین‌کنندگان به امام(ره) در شبکه‌های اجتماعی
دستگیری توهین‌کنندگان به امام(ره) در شبکه‌های اجتماعی

به گزارش سرويس اجتماعي عصر هامون، سرهنگ پاسدار اسماعیل‌ محبی‌پور یک‌شنبه 30 شهریور طی خبری اعلام کرد: افراد فریب خورده سرپل‌های انتشار مطالب توهین آمیز علیه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی بودند که پس از رصد سایبری شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه نظیر واتس‌اپ، لاین، وایبر، تانگو و تلگرام شناسایی و دستگیر شدند.

محبی‌پور خاطرنشان کرد: با ارائه مدارک رصدشده به مقام قضایی، دستور دستگیری این افراد صادر شد که پس از دستگیری، همه متهمان به اشتباه خود اعتراف کردند.

وی در این خصوص توضیح داد: در دو هفته گذشته انتشار پیام‌های توهین آمیز نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی و شخصیت‌های دینی، به‌خصوص امام راحل(ره) در قالب جوک در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه با شیب ملایمی شروع شد که با گسترش آن و احتمال تحریک عوامل سرویس‌های جاسوسی غربی برای قبح‌شکنی ارزش‌های انقلاب اسلامی، رصد این جریان در دستور کار اطلاعات سپاه فجر فارس قرار گرفت که با اشراف نیروهای امنیتی این مجموعه به فضای سایبری، سرپل‌های انتشار این پیام‌ها شناسایی شدند.

این مقام مسئول با تأکید بر استفاده ابزاری سرویس‌های جاسوسی از فعالان شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه هشدار داد: فضای این شبکه‌ها علی‌رغم تصوری که نسبت به امن بودن این فضا وجود دارد، به‌گونه‌ای طراحی شده که امنیت پائینی دارد، لذا همین امر زمینه نفوذ این سرویس‌ها در این شبکه‌ها را افزایش می‌دهد و با استفاده از آن فعالان غیرحرفه‌ای و کم‌اطلاع این عرصه شناسایی می‌شوند و به‌وسیله آنان پیام تولیدشده در اتاق فکر نظام سلطه بازنشر می‌شود.

محبی‌پور گفت: دستگیرشدگان بیشتر طعمه این سرویس‌ها شده و بدون اطلاع از نیت دشمنان به این کار اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به بهره‌مندی از گزارش‌های مردمی و اشراف دستگاه امنیتی به فعالیت سرویس‌های جاسوسی برای انحراف افکار عمومی و قبح‌شکنی ارزش‌های مردم، به جوانان هشدار داد که با هوشیاری در نشر پیام‌های دریافتی دقت کنند تا در استفاده از این شبکه‌های اجتماعی طعمه مطامع بیگانگان نشوند.

محبی‌پور افزود: آنچه در منازل تمامی دستگیرشدگان به چشم می‌خورد استفاده از گیرنده‌های ماهواره‌ای است و به‌طور حتم استکبار جهانی در ادامه جنگ نرم از همه امکانات خود برای هجمه به باورها و اعتقادات ما استفاده می‌کند که با بصیرت امت اسلامی بار دیگر در این عرصه هم شکست خواهد خورد.

وی همچنین از خانواده‌ها خواست تا نسبت به نظارت و کنترل بیشتر و مؤثر بر فرزندان در استفاده آنها از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی جدید، حساسیت بیشتری را به خرج دهند تا خدای نکرده به آبروی خانوادگی آنها لطمه‌ای وارد نشود.

محبی‌پور خاطرنشان کرد: پرونده فریب خوردگان برای سیر مراحل قضایی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 4030 https://www.asrehamoon.ir/vdcf0tdt.w6d1tagiiw.html
منبع : تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما