تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۶
استانداری دیالی عراق اعلام کرد همه اطلاعات موجود نشان می دهد که گروه تروریستی داعش موشک های حاوی گاز سمی کلر در دست دارد و درباره احتمال استفاده داعش از این گازها علیه مردم هشدار داد.
داعش موشک‌های حاوی گاز سمی کلر دارد
داعش موشک‌های حاوی گاز سمی کلر دارد
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، استانداری دیالی عراق درباره احتمال استفاده عناصر گروه تروریستی داعش از گازهای سمی علیه مردم هشدار داد.

"صادق الحسینی" رئیس کمیته امنیتی شورای استان دیالی در مصاحبه با روزنامه "الصباح" عراق گفت : همه اطلاعات موجود نشان می دهد که گروه تروریستی داعش موشک های حاوی گاز سمی کلر در دست دارد.

الحسینی خاطرنشان کرد: داعش قبلاً تلاش کرد که از گاز سمی کلر در روستاهای شهر المقدادیه استفاده کند، ولی توطئه اش با ابتکار نیروهای امنیتی خنثی شد.

الحسینی تأکید کرد: داعش همچنان موشک های حاوی گاز کلر دارد و شاید از این موشک ها در المقدادیه ، تل عباس و نزدیک سد الصدور استفاده کند زیرا ساکنین این مناطق همچنان در برابر داعش ایستاده اند و مقاومت می کنند.

نیروهای استان دیاله چند روز پیش 7 موشک آمادۀ شلیک را که حاوی گازهای سمی بود، در روستاهای شمالی شهر المقدادیه کشف و خنثی کردند.

"جمیل الشمری" رئیس پلیس استان دیاله نیز از پاکسازی چند روستا خبر داد و افزود : روستاهای بابلان و نوفل در شمال المقدادیه از عوامل داعش پاکسازی شدند که در این عملیات 15 تروریست به هلاکت رسیدند.

الشمری افزود : سه خودرویِ مجهز به تیربار داعش نیز منهدم شد.

الشمری خاطرنشان کرد: عملیات پاکسازی همه روستاهای حومۀ شهر المقدادیه و سرکوب نهایی همه تروریست ها ادامه خواهد یافت.

فرمانداری شهر الخالص نیز اعلام کرد که تعداد دیگری از خانواده های آواره به شهر العُظیم بازگشته اند.

انتهای پیام/ 4030 https://www.asrehamoon.ir/vdchw-nm.23nwwdftt2.html
نام شما
آدرس ايميل شما