تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۲
نماینده زابل ضمن انتقاد از بی توجهی ابتکار به اوضاع سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بارها از خانم ابتکار برای حضور در فراکسیون برای پیگیری آلودگی هوای سیستان و بلوچستان دعوت کردیم اما ابتکار حتی یک بار هم در جلسات مربوط به مقابله با بحران آلودگی هوا در سیستان و بلوچستان حاضر نشد.
بارها از ابتکار برای پیگیری آلودگی هوای سیستان و بلوچستان دعوت کردیم/ابتکار حتی یک بار هم در جلسات مقابله با بحران آلودگی هوا حاضر نشد
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون سید باقر حسینی، نماینده مردم زابل در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اظهارات اخیر ابتکار مبنی بر اینکه آلودگی زابل را مجلس دهم حل خواهد کرد و این موضوع مربوط به کم کاری دولت قبل بوده اظهار داشت: نمایندگان سیستان و بلوچستان در 4 سال گذشته و به ویزه بعد از روی کار آمدن خانم ابتکار همواره پیگیر آلودگی در سیستان و بلوچستان بودند به طوری که حتی فراکسیونی در این باره تشکیل شد.
 
وی ضمن انتقاد از بی توجهی ابتکار به اوضاع سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بارها از خانم ابتکار برای حضور در فراکسیون برای پیگیری آلودگی هوای سیستان و بلوچستان دعوت کردیم اما ابتکار حتی یک بار هم در جلسات مربوط به مقابله با بحران آلودگی هوا در سیستان و بلوچستان حاضر نشد.
 
نماینده مردم زابل در مجلس با بیان اینکه معاون خانم ابتکار خود اهل سیستان و بلوچستان است خاطر نشان کرد: دولت و در کنار آن خانم ابتکار هیچ اقدام عملی برای بهبود اوضاع آلودگی سیستان و بلوچستان انجام ندادند و اکنون که وضعیت به این صورت در آمده اعلام می کنند که مقصر مجلس نهم و یا دولت قبل بوده است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: وقتی خانم ابتکار در جلسات فراکسیون شرکت نکرد، برای رفع مشکل آلودگی هوای سیستان و بلوچستان شخصاً به سراغ ابتکار رفتم و در خرداد ماه سال 91 مشکل هامون و شرایط پیش رو را برای ابتکار مطرح کردم اما باز هم اقدامی از سوی ابتکار انجام نگرفت.
 
حسینی با بیان اینکه بیش از 200 میلیون هزینه بیت المال در سفر استانی خانم ابتکار به سیستان و بلوچستان هدر رفت گفت: در این سفر تصویب شد هزار هکتار از اراضی طوفان خیز در استان تثبیت شود تا مانع از ایجاد آلودگی هوا شوند اما از آن زمان تا کنون هیچ اقدام عملی در این راستا صورت نگرفته است.
 
وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر که زابل به عنوان آلوده ترین شهر در دنیا معرفی شده است بیان این موضوع که اقداماتی از سوی سازمان محیط زیست در حال پیگیری است، تنها ادعایی بییش نبوده و آنچه که مردم عملا مشاهده کردند بی توجهی مسئولین محیط زیست به سیستان و بلوچستان بوده است.
انتهای پیام/9031 https://www.asrehamoon.ir/vdceop8v.jh8evi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما