تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با بیان اینکه وظیفه دولت رفع موانع صادرات کالاهای ساخت داخل به خارج از کشورمان است گفت: تولید در کشور ما به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است.
تولید در کشور ما به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، از سال 1376 بیست و نهم مهر ماه با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور، به عنوان روز ملی صادرات تعیین گردید تا بیانگر عزم و اراده ملی در مجموعه دولت و مردم برای توسعه صادرات غیر نفتی و درنتیجه توسعه اقتصادی کشور باشد.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه جلگه چاه هاشم در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امسال به عنوان "سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل" است وظیفه دولت در قبال صادرکنندگان، رفع موانع صادرات کالاهای ساخت داخل به خارج از کشورمان است گفت: چون تولید در کشور ما به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان اینکه اگر تولید محصولات بومی در کشور ما رونق پیدا کند باعث شکوفایی اشتغال در جامعه خواهد شد افزود: و می توان گفت که نرخ بیکاری در کشور ما به طور چشمگیری پایین خواهد آمد.
امام جمعه جلگه چاه هاشم وظیفه دیگر دولت را در امر صادرات نظارت بر سلامت و کیفیت کالاهای صادراتی دانست و بیان کرد: دولت با نظارت بر تولید کالاهای داخلی کشورمان باعث بشود تا کیفیت محصولات داخلی بالاتر و به سطح کالاهای ساخت خارجی برسد.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با اشاره به اینکه با تولید محصولات با کیفیت، کشورهایی که ما محصولات خود را به آنجا صادر می کنیم، باعث می شود تا از کالاهای با مرغوبیت بالای ما استقبال و آنها را خریداری کنند اضافه کرد: پس باید نگاه ها به این سمت و سو برود.
وی در مورد مصرف کالاهای ساخت و تولید داخل گفت: اگر مردم تولیدات خودمان را مصرف کنند، هیچ کارگری بیکار نخواهد شد و هیچ کارخانه ای در داخل کشور ما ورشکست و تعطیل نخواهد شد و به دنبال آن نرخ بیکاری در جامعه ما پایین خواهد آمد.
امام جمعه جلگه چاه هاشم با بیان اینکه اگر محصولات کشاورزی کشورمان به کشورهای دیگر صادر شود، وضعیت کشاورزی ما بهتر خواهد شد خاطر نشان کرد: این امر نیاز به برنامه ریزی دولت دارد و باید از کشاورزان و صادرکنندگان بخش کشاورزی حمایت کند، دولت با خرید تضمینی می تواند دست دلالان را قطع کند.
انتهای پیام/8306 https://www.asrehamoon.ir/vdcaa6na.49nom15kk4.html
منبع : دلگان پرس
نام شما
آدرس ايميل شما