تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
در ادامه سریال سگ های ولگرد در زاهدان؛

آقایان لطفا چاره ای بیندیشید/ نگرانی شهروندان ادامه دارد

این روزها در حالی شاهد افزایش رو به رشد سگ های ولگرد به صورت دسته جمعی در خیابان های کلانشهر زاهدان هستیم که مسئولین قول داده بودند این معضل تا اول مهرماه حل خواهد شد اما...
آقایان لطفا چاره ای بیندیشید/ نگرانی شهروندان ادامه دارد
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، گرچه این روزها شهروندان با ضرب المثل "بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد" خو گرفتند اما باید قبول کرد که در کلانشهر زاهدان تا جایی که چشم کار کند شهروندان شاهد جولان سگ های ولگرد در کوچه پس کوچه های شهر هستند. بگونه ای که اگر در ساعات پایانی شب یا ساعات اولیه صبح گذری کوتاه در خیابان های سعدی، مجدیه، شیرآباد، مهرشهر، زیبا شهر و غیره داشته باشید به وضوح با این مهم روبرو خواهید شد. علی ای حال این اتفاق در حالی رخ داده که علی رغم قول مسئولان مبنی بر اینکه "سگ های ولگرد به زودی(تا مهرماه سال 95) جمع آوری می شود" شهروندان زاهدانی هنوز هم با این معضل دست و پنجه نرم کرده از همین رو در تماس با این پایگاه خبری خواستار رسیدگی به این مشکل از سوی مسئولان شدند.
شهرکی یکی از ساکنان خیابان سعدی شرقی جنب پارک کریمه در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به هجوم سگ های ولگرد در این حیطه از شهر گفت: خانه ما روبروی پارک است از همین رو صبح هنگام که فرزندم برای رفتن به مدرسه آماده می شود نگران هستم که مبادا سگ های ولگرد در پشت دیوار خانه کمین کرده و فرزندم را مصدوم کنند.
 

وی با بیان اینکه در حیطه آرایشگری مشغول به کار است، ادامه داد: هر روز غروب هنگام برگشت به خانه یک دسته سگ 5تایی دنبالم به راه افتاده بگونه ای که تا رسیدن به خانه اشهد خود را چندین بار زیر لب خوانده و خدا خدا می کنم که مبادا یکی از این سگ ها هار و به سمتم هجوم آورد آن وقت از عهده یک زن به تنهایی چه کاری بر می آید.
جهانتیغی از دیگر ساکنان این منطقه به خبرنگار زاهدانه گفت: وجود رودهای روباز فاضلاب شهری، عدم جمع آوری زباله ها و مسدود بودن جوی ها در این خیابان علاوه بر ایجاد انواع حیوانات و حشرات موذی باعث شده اهالی در سرما و گرما با بوی نامطبوعی مواجه شوند که این مهم آسایش و آرامش را از سکنه این خیابان گرفته است.
وی با بیان اینکه مسئولین باید چاره ای اساسی برای رفع دغدغه های اجتماعی مردم داشته باشند، افزود: این روزها اهالی این خیابان به طور عجیبی شاهد افزایش و حرکت دسته جمعی سگ های ولگرد در کوچه پس کوچه های این منطقه هستند بگونه ای که جرات تردد کردن در خیابان به هنگام شب از ساکنین سلب شده است.
این شهروند با بیان اینکه مردم از وجود سگ های ولگرد احساس ترس دارند، تصریح کرد: پاره کردن کیسه زباله و رها شدن زباله ها در کف خیابان از دیگر معضلاتی است که به علت وجود سگ های ولگرد ساکنان این محله را عاصی کرده از همین رو اهالی خیابان سعدی برای رفع این معضل از مسئولان خواستار رسیدگی و پیگیری جدی هستند.
 

جهانتیغی ادامه داد: افزایش بی رویه سگ ها در پارک محله علاوه بر نگرانی و هراس اهالی خیابان سعدی باعث به خطر افتادن سلامت افراد نیز شده زیرا این سگ ها ناقل بیماری بوده و سلامتی فرزندانی که در پارک مشغول بازی هستند را به مخاطره انداخته که پیگیری آن همتی راسخ از سوی مسئولان را می طلبد.

دیرین دیرین؛ حقوق شهروندی چه شد؟

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و غیره و همچنین جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.
در این میان کف ترازوی مسئولیت در سمت مسئولان سنگین تر است و باید به آنان گفت که اگر مردم شهر را نه در شعار بلکه همچون شهروندان دارای حقوق شهروندی در عمل محترم می دارید پس "آقایان لطفا چاره ای بیندیشید" هر چه زودتر بهتر، زیرا هر لحظه تأخیر در آغاز عملیات از میان بردن سگهای ولگرد می تواند به قیمت تکه پاره شدن بدن کودکی رهگذر در خیابان تمام شود.
انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdciqra3.t1aru2bcct.html
منبع : پایگاه خبری زاهدانه
نام شما
آدرس ايميل شما