تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
برای امت اسلام داشتن اسوه و الگویی مانند حضرت فاطمه زهرا (س) افتخار بزرگی است.
یکی از افتخارات اسلامی وجود شخصیت حضرت فاطمه (س) است
به گزارش عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری نویسنده و پژوهشگر و استاد حوزه علمیه یادداشتی را در خصوص شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س) به این پایگاه خبری تحلیلی ارسال کرده است.
یکی از افتخارات اسلامی وجود شخصیت حضرت زهرای مرضیه (س) است، امیرالمومنین علی (ع) در فضائل آن بانوی بزرگوار فرمودند: (منا خیر نساءالعالمین) برترین زنان عالم حضرت فاطمه (س) است. بنابراین برای امت اسلام داشتن چنین اسوه و الگویی افتخار بزرگی است.
در میان بانوان جهان، حضرت فاطمه زهرا (س) شخصیتی است که در تمام امتحانات الهی برگ برنده را از آن خود کرده است.
این بانوای مکرم در بحث دین شناسی می فرماید: (اللهم لاتجعل مصیبتی فی دینی و لاتجعل الدنیا اکبر همتی) - خدایا ! کاری کن که هم و غم من دنیا نباشد. خدایا کاری کن که در اعتقاداتم خللی وارد نشود.
در بحث فضائل اخلاقی به مراتبی از درجه ایمان رسیده بود که فضائل او هم تراز فضائل بی نهایت پیامبر اکرم (ص)بود، آن حضرت بانویی است که افتخار خاندان وحی است.
درباره فضائل این بانوی اسلام پیغمبر (ص) می فرماید: فاطمه شاخه بدن، پاره تن، گوشت تن و شادی قلب من است.
احترام بی نهایت فاطمه (س) به پدر بزرگوارش از دیگر ویژگیهای آن بانو است. وقتی پیامبر (ص) بر منزل دخترش وارد می شد صدیقه طاهره (س) بلند می شد به سمت پیامبر (ص) می رفت و احترام واقعی و بی نهایتی که در شان رسول الله (ص) بود نشان می داد.
ثمره ازدواج آن بانوی بی بدیل با حضرت علی (ع) وجود شخصیت هایی همچون حسنین و زینبین (علیهم السلام) بود که در خانه ای محقر و کوچک با کمترین امکانات رفاهی، کسانی را تربیت نمود که خداوند آنها را الگو و اسوه برای جهانیان معرفی کرده است، وحضرت حق  تعالی این خاندان را حجت خود بر زمینیان شمرده است.
حضرت فاطمه (س)، نه تنها، تمامى اینها را در خود، جمع داشت، بلکه خود، حقیقت حُسن و تجسم عینى آن بود و از این بالاتر، او بهترین اهل زمین بود. و از این نیز فراتر، او محور هستى و انگیزه خلقت عالم، اعم از آسمان و زمین و جن بود.
حالا این بانو که برای همه ما اسوه است در این بخش ما موظفیم مثل آن حضرت حرکت کنیم منتها او در حد آفتاب و ما در حد شمع، او فضای کل جهان را روشن می‌کند منتها ما در زندگی خاص خودمان مثل شمع نور می‌دهیم و فضای زندگی خود را روشن کنیم.
نجف بامری
انتهای پیام/8306 https://www.asrehamoon.ir/vdcdsk0n.yt0xk6a22y.html
منبع : دلگان پرس
نام شما
آدرس ايميل شما