تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
امام جمعه زابل تصویب سند آموزشی یونسکو توسط دولت را خیانتی بزرگ دانست و گفت: ین سند مصداق بارز نفوذ فرهنگی است.
​تصویب سند آموزش 2030 خیانتی بزرگ به جامعه ایرانی / این سند مصداق بارز نفوذ فرهنگی است
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در گفتگو با عصرهامون تصویب سند 2030 توسط را اشتباهی بزرگ دانست و گفت: حضرت آقا گلایه مندی خود را در خصوص این سند اعلام کردند، زیرا بندهایی در این سند وجود دارد که تضاد و منافات زیادی با اسلام و فطرت انسانی دارد.

وی اجرای این سند در جامعه ایران را مساوی با انحطاط دانست و تصریح کرد: بندهایی که در خصوص خانواده، تربت و آموزش کودکان وجود دارد نه مشروع و نه معقول است.

امام جمعه زابل درباره تن دادن دولتمردان به این سند گفت: اینگونه خفت و خاری دلیلی جز به دست آوردن دل کدخدا ندارد، عده ای به دنبال این هستند که کدخدا به آنها فقط لبخند بزند.

وی اسلام را بی نیاز از قواعد نوشته شده غرب دانست و اذعان کرد: امروز دیگر در کشورهای اروپایی و آمریکا خانواده معنایی ندارد و آنها می خواهند همین نسخه را در کشورهای اسلامی پیاده کنند
.
امام جمعه زابل تصویب این سند را خیانتی بزرگ دانست و ادامه داد: نباید به سند یونسکو خوشبین بود زیرا این سند مصداق بارز نفوذ فرهنگی است.

گفتنی است سند ۲۰۳۰ یونسکو که بی سر و صدا در کشورمان به تصویب رسیده است ایران را ملزم به رعایت ۱۷ سرفصل به ویژه در موارد آموزشی می‌کند، بسیاری از علما این سند را خلاف مبانی اسلام و منطق قرآن و هویت ایرانی می دانند.
 
انتهای پیام// https://www.asrehamoon.ir/vdcene8o.jh8exi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما