تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
در حالی رئیس جمهور همواره از فضای باز سیاسی و انتقاد نسبت به دولت استقبال می کند که شنیده می شود در سفر به زاهدان بسیاری از تشکل های منتقد دولت از لیست سخنرانی در حضور رئیس جمهور حذف شدند.
لغو سخنرانی و بایکوت تشکل های دانشجویی در سفر روحانی به زاهدان
به گزارش خبرنگار عصرهامون، در شرایطی که دانشجویان همزمان با سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان در حال برنامه ریزی بودند، گفته می شود نهاد ریاست جمهوری اقدام به بایکوت برخی تشکل های اسلامی دانشجویی کرد .
 
شنیده ها حکایت از آن دارد که جامعه اسلامى دانشجويان دانشگاه یکی از تشکل هایی است که در لیست بایکوت نهاد ریاست جمهوری قرار گرفته است.
دبير سياسى جامعه اسلامى دانشجويان دانشگاه سيستان و بلوچستان در این خصوص به خبرگزاری فارس گفته که  این امر با شعار آزادى بیان دولت در تناقض است و می تواند مقدمه اى باشد بر عدم اعتماد به دولت در تحقق شعارهایى که زمانى بواسطه  آنها دیگران را متهم می کرد.
 
وی ادامه داده که به دنبال این موضوع با یک عملیات مهندسى شده از سخنرانى نماینده هاى اتحادیه هاى دانشجویى در این مراسم ممانعت به عمل آمد که بعد از آن مسئولین دانشگاه سیستان و بلوچستان به تبع از مقامات بالاتربه بهانه هاى واهى و بعضأ غیرقانونى از سخنرانى تشکل هاى بزرگ و شناسنامه دار دانشگاه جلوگیرى کرده و تشکل انجمن اسلامى پیرو خط امام(ره) را که وابسته به دولت است به عنوان نماینده تشکلهاى دانشگاه جهت سخنرانى در حضور رئیس جمهور معرفى کردند.
 
در تماسی که خبرنگار عصرهامون جهت صحت این موضوع با علیرضا کیخا مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان داشت، وی با تائید این موضوع گفت: نهاد ریاست جمهوری 4 تشکل را جهت سخنرانی در حضور رئیس جمهور معرفی کرده است.
 
وی ادامه داد: بسیج، تشکل پیرو خط امام(ره)، کانون های علمی و کانون های فرهنگی تنها گروه هایی هستند که در حضور ایشان اجازه سخنرانی دارند.
در ادامه در تماسی که پایگاه خبری عصرهامون با مصیب منتظمی مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان داشت، وی افزود: نهاد ریاست جمهوری خود به طور مستقیم دست اندرکار برنامه است که علی رغم صحبت های زیادی که با مسئولین دانشگاه انجام شده حاضر به مذاکره نیستند.
وی ادامه داد: مسئولین دانشگاه کامل در جریان این موضوع هستند و پیرو همین جلسه ای برگزار کردیم و اعتراض خود را منتقل کردیم.
منتظمی با بیان اینکه تنها جوابی که مسئولین دانشگاه به ما دادند این بود که از بالا به ما گفتند، ادامه داد: به مسئولین دانشگاه اعلام کردیم که این موضوع را رسانه ای و حتما به گوش رئیس جمهور می رسانیم.
انتهای پیام/
 
https://www.asrehamoon.ir/vdcbz9b9.rhb9wpiuur.html
نام شما
آدرس ايميل شما