شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ,24 July 2021
فرهنگ و هنر
بازآفرینی محلات کهن، رونق گردشگری را در پی دارد/ بافت تاریخی شهری؛ نماد فرهنگ و هویت

توسعه از هسته قدیمی شهرها؛

بافت های تاریخی فرسوده در شهرها نماد هویت و فرهنگ است که می توان با بازسازی و حفاظت از آن ها، عرصه ای برای جذب توریست و رونق گردشگری ایجاد کرد.

 
کوروش زارعی، بازیگر تئاتر و مدیر مرکز نمایش حوزه هنری گفت: در دیدار هنرمندان تئاتری با رهبری، ایشان به دو نکته اشاره کردند؛ یکی اینکه بودجه تئاتر افزایش یابد و دیگری اینکه فضا، سالن و مکان های این هنر نمایشی در کشور گسترش یابد.
بافت های تاریخی فرسوده در شهرها نماد هویت و فرهنگ است که می توان با بازسازی و حفاظت از آن ها، عرصه ای برای جذب توریست و رونق گردشگری ایجاد کرد.
صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از مهم ترین ابزارها برای رونق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است و در ابلاغ سیاست ‌های کلی برنامه ششم توسعه مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و بر این اساس لازم است دولتمردان و نمایندگان مجلس در تدوین و تصویب برنامه توسعه صنایع‌ دستی نگاه ویژه ای داشته باشند.
علیرضا شهرکی گفت: نماز عید قربان در همه شهرستان های سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان که جمعیت بیشتری دارد در فضای باز و مساجد شهر برگزار می شود.
عید قربان تجلی سنت های دیرینه است، عیدی که مردم مهد همدلی و پایتخت وحدت اسلامی آن را فرصت بسیار مناسبی می دانند تا کدورت و اختلاف های گذشته را به فراموشی بسپارند و بار دیگر پیمان صلح، دوستی، برابری و برادری ببندند.
منتقد گاردین پیش‌بینی خود از برندگان نخل طلای کن ۲۰۲۱ را منتشر کرد.
حمیدرضا صدر، منتقد سینما و کارشناس دوست‌داشتنی فوتبال کشورمان پس از تحمل دوره بیماری سرطان از دنیا رفت.
کارگردان سریال «زخم کاری» از پخش نشدن قسمت هفتم این سریال خبر داد.
مجمع خیرین میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان کار خود را آغاز کرده و امید است در آینده نزدیک بتواند در اقتصاد گردشگری و صنایع دستی منطقه تاثیرات بسزایی داشته باشد.
میلاد عرفان پور، شاعر و مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری گفت: جایگاه راهبردی و تمدن ساز شعر از نگاه مسئولان فهم واقعی نمی‌شود و معمولا نگاه تفننی و زینت المجالسی به شعر شده است.