شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ,24 July 2021
اقتصادی
تیغ دو لبه کرونا و گرانی بر گردن بازار دام/ وقتی مردم قربانی اهمال کاری متولیان می شوند

بازار عید قربان اسیر ناکارآمدی مسئولان شد؛

درست در روزهای بحرانی کرونا، به دلیل اهمال کاری متولیان شاهد عرضه دام زنده در گوشه و کنار کلانشهر جنوب شرق هستیم، از یک سو هم گرانی در این بازار جولان می دهد و این مردم هستند که حقوقشان ضایع می شود.

 
عطاءاله اکبری گفت: ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان- زابل توسط این اداره کل در حال احداث است که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شود.
سال می‌آید و می‌رود و نه‌تنها دشواری‌ها در زراعت برنج کمتر نمی‌شود، بلکه هر سال یه مشکل روی مشکلات قبلی سوار می‌شود؛ امسال هم از مشکلات گرانی و نایابی کود، سم، کارگر، سینی و بذر شروع شد و در ادامه هم به کم آبی ختم شد.
عزیز اله جهان تیغ گفت: ۵۰ طرح اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
درست در روزهای بحرانی کرونا، به دلیل اهمال کاری متولیان شاهد عرضه دام زنده در گوشه و کنار کلانشهر جنوب شرق هستیم، از یک سو هم گرانی در این بازار جولان می دهد و این مردم هستند که حقوقشان ضایع می شود.
ابوالفضل مهدیار از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در نقاط شهری سیستان و بلوچستان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان و نقاط روستایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
صنعت، حالا جزء جدانشدنی دنیای امروزمان شده است، استان‌های شمالی نیز با موقعیت خوب صنعتی که شرکت‌هایش آوازه بین‌المللی دارند و خود برندی برای کشورمان تلقی می‌شود که در بهبوهه‌های اقتصاد بیمار این روزها می‌جنگند و سعی می‌کنند تنها بار سنگین تولید را به دوش بکشند.
رئیس اتاق اصناف تهران اعلام کرد: بر اساس مصوبه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان تهران، نرخ مصوب انواع نان با گندم یارانه‌ای نوع یک و نوع دو در سال جاری برای شهر تهران تعیین شد.
وزیر نفت گفت: اوپک پلاس نمی‌تواند بازگشت تولید نفت ایران به بازارهای جهانی بعد از رفع تحریم‌ها را نادیده بگیرد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه گرم شدن هوا، قطعی برق و گران شدن نهاده‌های دامی عامل کاهش تولید و گرانی دوباره گوشت مرغ است، گفت: مدیریت و تصمیمات اشتباه در دو سال گذشته باعث ورشکستگی و نابودی صنعت طیور و دامپروری شده است.
قانون تمرکز در سال ۹۸ با اصرار دولت و مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه به مدت دو سال تعلیق شد که ۲۲ تیر ماه امسال این تعلیق به اتمام رسیده و باید تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شود، اما مقاومت رئیس جمهور مانع از اجرای این قانون شده و تصمیم غلط دولت در دو سال گذشته باعث گرانی شدید کالاها و نابودی تولید شده است.
 
آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه 848 میلیارد ریالی در بندر چابهار