شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ,24 July 2021
اجتماعی
مصائب قطع خطوط ارتباطی در جنوب شرق پایان ندارد/ ضعف مدیریت، نمکی بر زخم کاربران ‏سیستان و بلوچستان

وعده توخالی وزیر ارتباطات با طعم زندگی در بی خبری؛

قریب به هفت ماه از وعده وزیر ارتباطات مبنی بر برطرف شدن محرومیت ارتباطی در سیستان وبلوچستان زمان می ‏گذرد اما همچنان اختلال در خطوط مخابراتی، تنها یکی از معضلات وگلایه های مردم استان از عملکرد ضعیف ‏دولتمردان است‎.‎

 
قریب به هفت ماه از وعده وزیر ارتباطات مبنی بر برطرف شدن محرومیت ارتباطی در سیستان وبلوچستان زمان می ‏گذرد اما همچنان اختلال در خطوط مخابراتی، تنها یکی از معضلات وگلایه های مردم استان از عملکرد ضعیف ‏دولتمردان است‎.‎
علیرضا شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است و با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.
مریم گلی یکی از گیاهان پرکاربرد در طب سنتی است که به عنوان تسکین دهنده طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بیکاری یکی از معضلات جوامع مدرن است که با پیشرفت کشورها و حرکت آن‌ها به سوی آینده مدرن، ساختار‌ها و زندگی انسان‌ها را دستخوش تغییراتی می‌کند.
افضلی گفت: در حال حاضر در کشور ۸ میلیون پسر مجرد و ۵ میلیون دختر مجرد داریم که طبق آمار‌ها تعداد پسران مجرد بیشتر از دختران مجرد است.
حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان از آیین قربانی گوسفند و توزیع گوشت گرم میان نیازمندان در روز عید قربان خبر داد و گفت:945 کیلو گوشت نذری به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم بین خانوارهای نیازمند کرونایی در سیستان وبلوچستان توزیع شد.
شماری از سران طوایف و علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با توجه به شیوع ویروس کرونا در فصل گرما و افزایش مصرف آب و برق مردم را به صرفه جویی و همکاری در مدیریت مصرف بهینه دعوت کردند.
باز هم معابر زاهدان در روز عید قربان رنگ خون گرفت، آن هم در روزهایی که کرونا در کوچه پس کوچه های شهر پرسه می زند و انتظار می رفت متولیان بهداشت و مسئولان شهرداری این بار احساس مسئولیت بیشتری کنند
مهدی عبادی گفت: ۵۵۰ راس دام سبک و سنگین برای توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان استان خریداری شد.
عبدالحسین سجادی از برگزاری پویش مجازی کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد تحت عنوان " عید تا عید " به مانند جشن های گلریزان مجازی که در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد خبر داد.
 
توزیع 3500 بسته معیشتی و 50سری جهیزیه به مناسبت دهه کرامت در سیستان وبلوچستان