سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
گزارش
مرغ به ویترین گرانی بازگشت/خودکفایی در تولید، راهگشای مشکلات بازار گوشت سفید

تلاطم بازار و سردرگمی مردم؛

گویا داستان کمبود و نوسان قیمت مرغ پایانی ندارد، وضعیتی که این روزها باز هم به دغدغه جدی مردم سیستان و بلوچستان تبدیل شده، اما در حالی شاهد این ماجرا هستیم که این استان قابلیت خودکفایی در تولید گوشت سفید دارد.

 
گویا داستان کمبود و نوسان قیمت مرغ پایانی ندارد، وضعیتی که این روزها باز هم به دغدغه جدی مردم سیستان و بلوچستان تبدیل شده، اما در حالی شاهد این ماجرا هستیم که این استان قابلیت خودکفایی در تولید گوشت سفید دارد.
مسکن سال هاست به دغدغه جدی بسیاری از مردم تبدیل شده که در این راستا بانک ها اقدام به افزایش نرخ تسهیلات کرده اند، وام هایی با اقساط میلیونی که در شرایط فعلی کشور نه تنها دردی از اقشار کم درآمد و فاقد مسکن دوا نمی کند، بلکه به گرانی ها دامن می زند، اقشاری که با این شرایط همچنان در رویای خانه دار شدن خواهند ماند.
این روزها فضای رها شده مجازی به محلی برای انتشار باورهای غلط درباره واکسیناسیون تبدیل شده است، بدون تردید این واکسن هراسی و بی توجهی به امر واکسیناسیون که در همه کشورها در کاهش مبتلایان و مرگ و میر بسیار تاثیر گذار بوده، پیک های بعدی کرونا را رقم خواهد زد.
سیستان و بلوچستان به سبب برخورداری از طیف وسیعی از معادن غنی و ظرفیت های فراوان پیدا و پنهان در این حوزه فرصتی بی نظیر برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی و تحول وضعیت اقتصادی و اشتغال منطقه است.
خیران ایران بزرگ از ابتدای شیوع کرونا عاشقانه به بیانات رهبری لبیک گفتند و دوشادوش مدافعان سلامت در میدان نبرد با این بیماری منحوس گام برداشتد تا به همه جهانیان ثابت کنند که اینجا مواسات و همدلی همچنان ادامه دارد.
مدت هاست، قاچاق انسان و سوخت در سیستان و بلوچستان سونامی تصادفات جاده ای را رقم زده است، به گونه ای که روز گذشته تنها در دو تصادف خودروهای حامل اتباع غیرمجاز ۴۹ نفر مجروح شدند و ۱۱ تن جان باختند.
اگر چه طرح جهش مسکن همچنان با اما و اگرهایی همراه است، اما امیدها را در دل دهک های پایین جامعه زنده کرده است و مردم ناامید از طرح اجتماعی دروغین روحانی، این روزها برای خانه دار شدن در انتظار اقدام عملی دولت رئیسی و نگاه ویژه اش به محرومان هستند.
با آغاز به کار دولت جدید شاهد افزایش روند واردات واکسن و واکسیناسیون جامعه ایرانی علیه کرونا هستیم، اتفاقی مهم که روزنه امید را در دل مردم زنده کرده و به واسطه آن امیدواری ها برای خاموشی شعله های سرکش این بیماری منحوس افزایش یافته است.
ظرفیت‌های جذاب محیط زیستی سیستان و بلوچستان همچون تالاب‌های هامون، صورتی، پدیده‌های زمین شناختی دیدنی و یا تمساح پوزه کوتاه در این استان وجود دارد که سرمایه گذاری روی هریک از آنها به خودی خود می‌تواند زمینه برطرف کردن بخشی از چالش‌های اقتصادی کشور باشد.
فعالیت های نابجا در شبکه های اجتماعی از سوی هر کدام از زوجین می تواند باعث افزایش ناسازگاری، افزایش بی اعتمادی و دروغگویی میان اعضای خانواده و کاهش ارتباط های کلامی و چهره به چهره در خانواده شود.