پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
گزارش
پرورش ماهی در قفس؛ طرحی اشتغال زا و مولد/ مانع زدایی ها جهش تولید را در سواحل مکران رقم می زند

توسعه پایدار در دریا کلید می خورد؛

مسائل متعددی پیش روی صنعت پرورش ماهی در قفس بوده که با توجه به نوپا بودن آن امید است با حمایت همه جانبه و هوشمندانه از آن و با اجرای اولین مزرعه پرورش ماهی در قفس و ایجاد تجربیات میدانی موفق روند توسعه آن سرعت یابد.

 
طبق گفته کارشناسان مذهبی، شب قدر فرصتی برای خودسازی است، در چنین شبی راه تکامل انسان هموار می شود و شکوه بندگی و تجلی ایمان به اوج خود می رسد.
سرقت یک جرم اقتصادی است و بیشتر از اینکه از پارامترهای اجتماعی یا امنیتی متاثر باشد از متغیرهایی تاثیر می گیرد که ماهیت اجتماعی یا معیشتی دارند.
در حالی شماری از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش تحت عنوان کارنامه سبزها از وضعیت بلاتکلیف خود گلایه دارند که به گفته نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، جذب کارنامه سبزها نیاز به قانون یا بخشنامه جدید ندارد.
طنین بارش باران بهاری و جاری شدن سیلاب در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان علاوه بر اینکه جانی دوباره به رودخانه های فصلی بخشید، باعث خوشحالی مردم و کشاوزان شد.
کاهش ۴۰ درصدی بارندگی و افزایش دمای هوا و میزان مصرف آب و برق، سبب شده امسال تابستانی بسیار سختی در انتظار مردم باشد و با توجه به محدودیت در استفاده از نیروگاه های برق آبی احتمال بروز خاموشی وجود دارد.
ابوالفضل مهدیار، معاون امور مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: طرح های مشارکتی مشمول طرح اقدام ملی نمی شود، تعاونی ها هر میزان زمین درخواست کنند به آن ها اعطا می شود و پول زمین را از آن ها نمی گیریم و هر تعداد واحدی که ساخته می شود مربوط به مردم است.
در تداوم خدمات بی منت و کاهش آلام نیازمندان، سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان به پویش «طرح اکرام ‏ایتام و محسنین» پیوست.‏
برگزاری امتحانات حضوری برخی از پایه‌های تحصیلی در شرایط قرمز کرونایی، علاوه بر دغدغه موفقیت تحصیلی موجب نگرانی خانواده‌ها در حفظ سلامتی فرزندانشان شده است.
مولوی عنایت اله رسولی زاده گفت: تاریخ هر قدر هم ورق بخورد 10 اردیبهشت روز خلیج فارس بوده و این نام تا ابد جاویدان خواهد ماند.