شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
استان
اقامتگاه بوم گردی؛ الگوی توسعه پایدار در جوامع محلی/ مهاجرت معکوس و کاهش حاشیه نشینی ارمغان توجه به اقتصاد روستایی است

وقتی روستا محور گردشگری می شود؛

افزایش اقامتگاه‌های بومگردی می‌تواند به عنوان یكی از الگوهای توسعه پایدار طبیعت گردی، سبب ارتقا و توانمندسازی جامعه محلی و جلب مشارکت سرمایه‌گذاران شود تا با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در منطقه به رشد اقتصادی و بهبود معیشتی مردم محلی کمک و از رشد بی رویه مهاجرت به شهرها و حاشیه نشینی جلوگیری شود.

 
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف و رفع تصرف اراضی ملی بالغ بر 4 هکتار به ارزش 200 میلیارد ریال در عملیات پلیس جنوب شرق کشور خبر داد.
علی نام درست گفت: طرح محدودیت تردد در تمام شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر کشور و به تبع آن سیستان و بلوچستان همچنان در حال اجراست و رانندگان متخلف ۲۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.
حجت الاسلام غلامرضا نجفی گفت: وجود جامعه گسترده فاقدین شناسنامه مدعی تابعیت ایرانی در میان بانوان استان، عدم ثبت واقعه ازدواج در بین برخی دختران، ازدواج گروه کثیری از دختران استان با اتباع بیگانه غیرمجاز نمونه ای از چالش های بانوان است.
در سیستان و بلوچستان بیش از سه هزار و دویست بیمار مبتلا به تالاسمی وجود دارد و بالاترین میزان تالاسمی کشور در این استان دیده می شود که از این حیث جنوب استان بیشترین آمار را دارد.
سردار احمدعلی گودرزی گفت: نیروهای مرزبانی طی چند عملیات جداگانه در شرق کشور توانستند دو باند بزرگ قاچاق سلاح، مهمات و موادمخدر را منهدم و چندین قبضه سلاح و تعداد قابل توجهی مهمات و بیش از یک تن و 100 کیلوگرم موادمخدر را کشف کنند.
وحیدپورمردان گفت: از دختر روشندل چابهاری که به صورت خودجوش نسبت به پاکسازی سواحل مکران اقدام کرده است، به عنوان الگویی برای دوستداران محیط زیست، تقدیر شد.
علیرضا قاسمی گفت: ۳۰۷ روستای سیستان و بلوچستان در سال گذشته به شبکه آب متصل شد که با این اقدام شاخص بهره‌مندی از آب شرب در این استان با افزایش چهار درصدی به ۷۰.۵ درصد رسید.
این بار فضای مجازی صحنه مبارزه علیه رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای عربی حامی آن است و از شبکه های اجتماعی به دنیا نشان می دهیم میراث عظیم امام راحل را همواره گرامی می داریم و تا آزادی قدس که هدف همه آزادی خواهان و مسلمانان جهان است علیه اسرائیل و حامیانش قیام می کنیم.
رژیم غاصب صهیونیسم و حامیان جنایتکار آن از طریق تفرقه می توانند اتحاد و انسجام را در بین کشورهای اسلامی از بین ببرند، اگر اتحاد در دنیای اسلام تضعیف شود فرصت قدرت نمایی برای دشمنان اسلام بیشتر فراهم می شود.
فداحسین مالکی گفت: انسجام کشورهای اسلامی در مقابل زیاده خواهی های اسرائیل می تواند تاثیرگذار باشد، آن هم در شرایطی که این رژیم به دنبال بر هم زدن معادلات کشورهای اسلامی و ایجاد شکاف در جهان اسلام است.
 
گزارش تصویری/ تشییع و خاکسپاری شهدای حادثه ناوچه کنارک در زاهدان  
مجموعه عکس نوشته/اسکان زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان
اینفوگرافیک/ نرخ بیکاری دو رقمی شد!
کاریکاتور/ مقابله با آلودگی هوا