شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ,24 July 2021
یادداشت و گفت و گو
استقبال مردم از واکسن کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری/ امکان کاهش سن برای گروه های هدف واکسیناسیون در هفته آینده وجود دارد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

علیرضا شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است و با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.

 
علیرضا شهرکی گفت: در سیستان و بلوچستان علاقه مندی و استقبال مردم از واکسن ایرانی کووبرکت به تبعیت از مقام معظم رهبری بیشتر بوده است و با کاهش سن گروه های هدف، افراد بیشتری برای واکسیناسیون مراجعه می کنند.
عطاءاله اکبری گفت: ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان- زابل توسط این اداره کل در حال احداث است که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شود.
عید قربان تجلی سنت های دیرینه است، عیدی که مردم مهد همدلی و پایتخت وحدت اسلامی آن را فرصت بسیار مناسبی می دانند تا کدورت و اختلاف های گذشته را به فراموشی بسپارند و بار دیگر پیمان صلح، دوستی، برابری و برادری ببندند.
حسن ميرشكار، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه آزاد زاهدان گفت: عدم تعهد در رابطه‌ها، عدم ثبات و ‏اطمینان روانی می تواند منشأ اضطراب مضاعف در بين نوجوانان و جوانان شود.‏
عظیم جوانمرد با بیان اینکه سپاه با تمام ظرفیت در میدان مبارزه با کرونا است، گفت: پیشگیری و رعایت پروتکل ها پایه اصلی جلوگیری از بیماری است.
سردار محمد کرمی با اشاره به استقرار ۳بیمارستان تخصصی سپاه در سیستان و بلوچستان، گفت: مردم بدانند سپاه با تمام توان و خدمات در میدان است.
سردار احمد اخوان مهدوی از استقرار مجهزترین بیمارستان سیار غرب آسیا در سیستان وبلوچستان خبرداد و گفت: سپاه با تمام وجود در خدمت مردم است.
علی اکبر جعفری، معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور ‏گفت: در راستای رفع مشکل بی‌آبی، تانکرهای آبرسانی به روستاهای محروم سیستان وبلوچستان اعزام و ‏مردم را از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند ساختند.‏
مهدی حسینی،مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در پی شیوع و همه گیری بیماری لمپی اسکین در برخی از شهرستان های استان بیش از ۳۱ هزار راس گاو علیه این بیماری واگیر دامی واکسینه شدند.
آذر کیخا گفت: دشمنان با ابزارهای تبلیغی مانند فضای مجازی و یا بهره گیری از شبکه های ماهواره ای به ترویج فرهنگ بی‌حجابی اقدام می‌کنند که در این زمینه زنان و دختران باید با الگوی گیری از سیره و روش معصومین مانع تحقق اهداف شوم آنان شوند.