شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
یادداشت و گفت و گو
اقتصاد برتر نیازمند توجه به تولید، دوری از رانت خواری و دلال بازی/دولت بیشترین سهم را در نرخ گذاری دلار دارد

در گفت و گو با کارشناس مسائل اقتصادی مطرح شد؛

محمود محمدی گفت: اقتصادی برتر است که به تولید داخلی توجه داشته باشد و با تحریم ها مبارزه کند، رانت خواری و دلال بازی نداشته باشد و دولت در آن نقش نظارتی داشته باشد.

 
مهدی حسینی در خصوص بیماری خطرناک و واگیر تب خونریزی دهنده کریکه کنگو که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و با آغاز فصل گرما بروز و شیوع آن افزایش می یابد به مردم و دامداران هشدار داد.
علما و سران طوایف سیستان وبلوچستان گفتند: ا️گرچه امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، راهپیمایی روز قدس برگزار نشد اما با پویش‌های جهانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صدای دفاع و حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین پرطنین‌تر از گذشته شده است.
جریان تحریف داخلی که رئیس جمهور سخنگوی آن شده، حاضر است برای حفظ قدرت، اظهارات خصمانه دشمن را تکرار کند، دروغ بگوید و تلاش کند که مردم درک درستی از دلایل گشایش ها نداشته باشند تا با انتخاب مسیر غلط، به دست خود اراده دشمن برای قطع زنجیره پیروزی های ایران را تقویت کنیم.
همزمان با شب های قدر ۱۵۰ پرس غذای گرم در منطقه عشایری بنت،طبخ و در بین نیازمندان توزیع شد.
سهیلا خسروی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز سه هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نفر به مراکز و پایگاه های انتقال خون سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و چهارصد و چهل نفر مرد و سیصد و پانزده نفر زن بودند.
حجت الاسلام خداداد بامری،مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان چابهار گفت: همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شاهد ایجاد دوقطبی سازی در جامعه هستیم، مردم نباید به شایعات و دوقطبی سازی ها توجهی کنند.
حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه با بیان این که میدان قوی انقلاب، دلیل اصرار آمریکایی ها بر مذاکره است، گفت: بعد از پیامبر (ص)، تربیت یافته مکتب ایشان یعنی امیرالمومنین علی (ع)، نمونه بارز جمع بین میدان و دیپلماسی هستند.
ابوالحسن رضایی، مسئول بسیج حقوقدانان سیستان وبلوچستان گفت: با فرارسیدن ماه پرخیر و برکت رمضان 13 زندانی، از پشت میله‌های زندان آزاد شده و به آغوش خانواده برگشتند.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان گفت: واکسیناسیون علیه پاندمی قرن در شهرستان هامون با اولویت افراد ۸۰ سال وارد فاز عملیاتی شد.
مسعود فیروزکوهی گفت: عدم تنوع غذایی یا خیلی کم خوردن غذا موجب بروز سوء تغذیه و بیماری های ناشی از آن می شود.