تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۹
استان سیستان و بلوچستان یکی از مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور به‌حساب می‌آید که به‌واسطه عدم توجه سالیان متوالی در دوران ستم‌شاهی به طور کل از مسیر پیشرفت و توسعه دورمانده است.
حرکت پرشتاب پیشرفت سیستان و بلوچستان را کند نکنید
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، انقلاب اسلامی با نگاه خدمت به مستضعفین و محرومین طی چهار دهه گذشته توانست خدمات بسیاری را به مردم این خطه از کشور ارائه دهد که البته باتوجه‌به سطح عقب‌ماندگی گذشته هنوز موفقیت کامل میسر نشده است.
 
اکنون با تأکید امام خامنه‌ای عزیز مبنی بر رسیدگی به مردم این خطه و توسعه سواحل مکران، عزم ملی خوبی برای توسعه سیستان و بلوچستان در کشور به وجود آمده و توسعه زیرساخت‌های این استان در دستور کار قرار گرفته است.
 
توسعه راه از طریق ایجاد بزرگراه که یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه استان به‌حساب می‌آید از مهم‌ترین اقداماتی است که در استان کلید خورده است. از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۲۹۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی به جاده‌های این استان اضافه شده که یکی از عوامل توسعه و پیشرفت در استان پهناور سیستان و بلوچستان وجود زیرساخت‌های جاده‌ای است.
 
تکمیل شبکه ریلی استان برای اتصال راه‌آهن استان به شمال کشور یکی دیگر از برنامه‌های کشور در استان سیستان و بلوچستان است که با سرعت در حال پیگیری است؛ همچنین توسعه سواحل مکران که مورد تأکید ویژه مقام معظم رهبری نیز بوده با سرعت در حال پیگیری است و پیشرفت چشمگیری داشته است.
 
از سوی دیگر راه‌اندازی واحدهای تولیدی، سرمایه‌گذاری در زمینه محصولات کشاورزی، توسعه مبادلات مرزی بر پایه مردم، توسعه معادن و... از دیگر برنامه‌های در حال اجرای دولت در استان است.
 
با وجود همه این موارد اما دشمنان که اطلاع دقیق از اهمیت بالای توسعه این منطقه دارند به‌وسیله عوامل نفوذی و برخی تریبون‌داران داخل استان و همچنین عوامل تروریستی خود در منطقه به دنبال ایجاد ناامنی و کند کردن سرعت پر شتاب توسعه استان دارند.
 
به‌طورقطع برخی تریبون‌داران استان که این روزها بر طبل تفرقه می‌کوبند تنها دستاوردی که به دست می‌آورند جلب رضایت دشمنان و کند کردن آهنگ توسعه استان است.
 
پیشرفت و توسعه استان قطعاً در سایه دوری از حاشیه و امنیت به وجود می‌آید و در چنین شرایطی نیاز است تا همه مردم به‌خصوص معتمدین، ریش‌سفیدان و تریبون‌داران به دنبال ایجاد آرامش و امنیت در منطقه باشند.
 
به قلم شریف نخعی، کارشناس سیاسی

انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcjytevmuqemmz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما