تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۰
اگر بگوییم و تأکید کنیم که رژیم صهیونیستی در بدترین روزهای حیات نامشروع و ننگین خود به سر می‌برد، اغراق نکرده‌ایم.
پاسخ خُردکننده!
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حسن کربلایی در یادداشتی نوشته است؛ به‌اصطلاح «اصلاحات قضایی» بنیامین نتانیاهو که در واقع باهدف سفیدکردن کارنامه تباه و مفاسد خود و فرار از مجازات، مطرح و مصوب شد، موجی از اعتراضات شهری را دامن زد. هفته‌هاست که صدها هزار نفر در سراسر فلسطین اشغالی خاصه تل‌آویو، به خیابان‌ها می‌آیند و علیه نخست‌وزیر خود شعارهای تند سر می‌دهند و خواهان اسقاط دولت وی هستند. هفته پیش بود که آفریقایی‌های صهیونیستِ به‌جان‌آمده از تبعیض نژادی و گسست‌های اقتصادی و سیاسی با پلیس درگیر شدند و ثابت شد که جامعه عبری از شدت نابرابری‌ها در آستانه انفجار است.
 
موزائیکی بودن همین جامعه یعنی رنگارنگی نژادی و ملیتی و قومی نیز مزید بر علت شده است و به شکل طبیعی، ناترازی عمومی و ناهمسانی فرهنگی را ترسیم کرده است. خط فقر نیز سال‌به‌سال در حال افزایش است، چنان که با وجود سانسور رسانه‌ای مدت‌ها پیش بود که خبر چندین مورد خودسوزی‌های ناشی از ناامیدی در تأمین معیشت درز یافت و منتشر شد.
 
استمرار مبارزه فلسطینیان برای آزادی سرزمین و خانه خود نیز هر ساله ابعاد گسترده‌تری می‌گیرد و وجه مهارنشدنی خود را به نمایش می‌گذارد. این واقعیت روشن هیچ حریم امنی در هیچ نقطه‌ای از سرزمین‌های اشغالی به‌جای نگذاشته است.

 حالا هفته‌ای نیست که خبر از وقوع عملیاتی استشهادی در قلب تل‌آویو یا دیگر مناطق استراتژیک صهیونی به گوش نرسد.

اضافه کنید سرقت سلاح از پادگان‌های ارتش، تمرد سربازان و افسران از مافوق‌های خود به سبب اعتراض به مفاسد مسئولان یا ترس از جان که همگی درک فضای بی‌ثبات و حس فزاینده ناامنی را پیشرو می‌گذارد. همه این‌ها موجب افزایش و خیز مهاجرت معکوس شده است و افق حیات رژیم صهیونیستی را تیره ترسیم می‌کند.
چنان تیره و ناامیدکننده که تحلیلگر کهنه‌کار، متعصب و مدیر سابق رادیو فارسی اسرائیل - منوشه امیر - در گفتگو با تلویزیون سلطنت‌طلب فارسی‌زبان «کانال یک» از پیش‌بینی آینده رژیم صهیونیستی ابراز عجز می‌کند و آن را ناممکن توصیف می‌سازد. اما در چنین وضعیت وخیم و ناگواری، رئیس موساد یعنی «دیوید بارنیا» با ادبیاتی سخیف و با لحنی تصنعی به تهدید ایران و دادن وعده انجام عملیات نظامی در قلب تهران پرداخته است! توجه کردید؟! «عملیات در قلب تهران!» خنده‌دار است! در واقع وی به‌جای ارائه تحلیلی نسبت به شرایط موجود اسرائیل و ابراز نظر نسبت به وضعیت شورشی و روند رو به افول جامعه چندپاره صهیونی، برای کشوری شاخ‌وشانه می‌کشد که نفس آمریکا و هم‌پیمانانش را در منطقه غرب آسیا به شماره انداخته است.

به‌ظاهر قدرت‌های دنیایی، را تحقیر کرده است. چگونه؟ با ایفای نقش‌برجسته در نابودی داعش «آمریکا ساخته» و سِترون‌سازی شبکه داخلی و خارجی برانداز و منفعل کردن آمریکا و غرب در صحنه تحریم سراسری، با منسجم کردن و تقویت محور مقاومت و...! خُب بااین‌حال آیا نمی‌توان در قبال تهدیدات رئیس موساد تنها پوزخندی زد و شانه بالا انداخت و آرام عبور کرد؟!

جای تردید نیست که تهدیدات بالاترین مقام اطّلاعاتی صهیونیست، صرفاً مصرف تبلیغاتی و تنها کوششی بی‌جهت و رسوا و بی‌نتیجه برای عادی نشان‌دادن اوضاع طوفانی اسرائیل است. امروزه همه می‌دانند که اسرائیل و ایادی آن توان انجام حرکتی ضدایرانی باارزش نظامی را خاصه در داخل ایران ندارند و خوب هم می‌دانند که موشک‌های رادار گریز و نقطه‌زنی ایرانی و صدها هزار موشک هم‌پیمانان عقیدتی ایران در بیخ گوش خانه عنکبوتی صهیونیست‌ها آماده‌اند که کوچک‌ترین تحرک صهیونیستی را باقدرت پاسخ دهند؛ بنابراین تهدید رئیس موساد تنها تهدیدی برای تهدیدکردن است و «دیگر هیچ»! صهیونیست‌ها بهتر از هر کسی می‌دانند که چکاندن گلوله‌ای به سمت ایران یا منفجرکردن کپسولی در داخل مرزهای ایران، انگشت‌های آماده شلیک را به حرکت وامی‌دارد. از شما چه پنهان، شاید تهران بدش نیاید که بهانه‌ای برای پاسخی خُردکننده را بیابد!
 
انتهای خبر/
 
  https://asrehamoon.ir/vdcb5fb8srhb0zp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما