تاریخ انتشار :پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۴
اختلافات جزئی باعث ایجاد ضربه به مسلمانان و وحدت آنان نمی‌شود، بلکه باید متحدانه در کنار هم از اسلام و قرآن دفاع کنند.
مسلمانان متحدانه از اسلام و قرآن دفاع می‌کنند
 
 به گزارش پایگاه خبری عصرهامون به نقل از زاهد نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود بامری، کارشناس مذهبی در یادداشتی نوشت: وحدت یعنی یکی بودن و اتحاد یعنی یکی‌شدن وحدت نظر و عقیده در برابر تعدد نظر و عقیده قرار می‌گیرد.
 
همه مسلمان در اعتقاد به وجود خداوند و یگانگی او وحدت نظر دارند؛ شیعه و سنی وحدت نظر دارند در ارتباط با پیامبر اعظم (ص) که رسولی از جانب خدا است.
 
در روایت‌های شیعه و سنی آمده همه مسلمانان بر این عقیده هستند که گوینده شهادتین جزو مسلمانان محسوب می‌شود و جان و مال او محترم شمرده می‌شود.
 
شیعه و سنی در مسائل فقهی مثل وجوب نماز، رعایت مقدمات نماز، در وضو، روزه، غسل، خمس، جهاد، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و... با یکدیگر وحدت دارند.
 
در حرام بودن رفتارهایی مانند؛ دروغ، تهمت، ربا، زنا و... همه معتقدند که حرام است درست است که در برخی مسائل اختلاف‌نظر وجود دارد مثل کیفیت وضو در ارتباط با نماز شکسته مسافر اختلاف‌نظر دارد.
 
این اختلاف در میان مذاهب اهل‌سنت نیز وجود دارد، در بین علمای تشیع نیز در برخی مسائل فروع دین نیز ممکن است تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.
 
 این مسائل باعث ایجاد ضربه به مسلمانان و وحدت آنان نمی‌شود، در اعتقاد به اسلام و وجوب دفاع از اسلام معتقد هستند، مسلمانان حق جنگ و درگیری با یکدیگر را ندارند؛ بلکه باید متحدانه در کنار هم از اسلام و قرآن دفاع کنند.
 
انتهای خبر/
  https://asrehamoon.ir/vdcewe8zxjh8pzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما