تاریخ انتشار :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۳
شهید هاشمی که هشت سال در واحدهای عملیات و اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان فعالیت داشت در مسئولیت رئیس اطلاعات این نهاد در استان، روز جمعه هشتم مهرماه سال ۱۴۰۱ در جریان اغتشاشات زاهدان به دست تروریست‌های کوردل به آرزویش که همان شهادت بود و بارها گفته بود، رسید.
شهیدی که پیشگام در انقلاب آرامش و امنیت بود
به گزارش پایگاه خبری عصرهامون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: شهید سیدحمیدرضا هاشمی، شهیدی که آرامش در چهره پاکش او را نورانیت خاصی بخشیده بود او که در دفاع از انقلاب و امنیت در جنوب شرق کشور همواره مورد توجه دوستان وحتی دشمنان بود اشرافیت کامل به منطقه،علم کامل اطلاعات و عملیات، شناخت کامل گروهک‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا و اسرائیل،شخصیتی که همه تلاشش معطوف به ایجاد آرامش و عدم احساس ناامنی در وجود مردم بود.

او شخصیت کامل یک رزمنده بدون مرز بود،برایش شغل در ساعت کار مشخص معنا نداشت به معنای واقعی کلمه پاسدار بود شب و روزش را خرج آرامش و امنیت مردم شریف سیستان و بلوچستان کرده بود در راهبرد اطلاعاتی و مشی رزمندگی‌اش شیعه و سنی یکی بود حتی برای پاکسازی تروریست‌ها و اقدامات مخرب آنها شاید برای اهل تسنن بیشتر تلاش می‌کرد.

چهره مردم مظلوم سیستان او را مصمم به کار بیشتر و اقدامات جهادی برای پاکسازی اشرار می‌کرد او که به تاسی از شهید عزیز حاج قاسم دفتر و تشکیلاتش همیشه در خدمت‌رسانی به مردم سیاروار نقطه نقطه استان زاهدان را پوشش می داد.

بارها و بارها از آرزوی دیرینه‌اش که شهادت در راه خدا و در مسیر دفاع از مردم و ایجاد امنیت بود سخن می‌گفت، او که پُست‌های پیشنهادی در مرکزیت را مدام رد می‌کرد انگار شهادت او باید در این منطقه به دست پلیدترین عناصر تروریستی رقم بخورد و برای شهادت او حرمله‌ها سوت وکف بزنند و جشن پیروزی بپا کنند، چرا که وجود او برای اشرار بزرگترین سد مقاوم بود.

آری سردار شهید سیدحمیدرضا هاشمی را می‌توان به عنوان یکی از الگوهای جوانان دهه شصتی یاد کرد که باخلاقیت و ذکاوت وصف‌ناپذیرش چه در ابعاد شخصیتی و چه در ابعاد تخصصی جزو منحصرین در عرصه امنیت دانست.
شاکله کاری و حرکت او در چهارچوب تا به حصول نتیجه رسیدن جهادی‌وار و خستگی‌ناپذیری او بود، مومن متدین اهل اشک و راز و نیاز و دعا و روضه و مجلس اهل بیت بود،نگاهش به تحولات نگاه عمیقی بود متفکر کاربلد در عین حال صبور و آرام بود.

سید شهیدهاشمی، شبانه‌روز تحرکات آتش‌افروزان فتنه‌سازان و تجزیه‌گران و مروجین اختلاف بین شیعه و سنی را رصد می‌کرد،بسیاری از فریب‌خوردگان و جاهلان را با کمک دوستانش به آغوش نظام برگرداند و آنان که مخل نظم و امنیت بودند را با کار اطلاعاتی تحویل دستگاه قضا دادند.

او که در هم افزایی کار اطلاعاتی پیشگام بود، و سعیش در کار جمعی و خرد جمعی تا به حصول نتیجه موثر بود، او که هیچگاه از کار خسته نشده بود تازه با نشاط‌تر و با انگیزه‌تر از هر روز برای خدمت به مردم بود که گواه این سخن نحوه شهادت او درحال کمک به مردم بود که رقم خورد.

چند ویژگی راهبردی شهید حمیدرضا هاشمی را، مردم‌داری و مردم‌دوستی واقعی، علم اطلاعاتی و اشراف کامل بر منطقه جنوب شرق وشناخت کامل تروریست های تجزیه طلب،اشراف کامل و دقیق از تحرکات پیدا و پنهان فتنه‌سازان و فتنه‌گران و برهم زنندگان نظم وآرامش، اطاعت پذیری،ولایت‌مداری و تبعیت از سلسله مراتب، شناخت و رصد تروریست‌ها درکشورهای همسایه قبل از هر گونه اقدام خرابکارانه،خنثی‌سازی صدها عملیات تروریستی قبل از هرگونه اقدام، برخورداری از هوش خدادادی در عرصه علوم اطلاعاتی و دانش در خنثی سازی اقدامات تروریستی قبل از هر گونه اقدام بود.

و کلام آخر شهیدی که شهیدان روزیش کردند شهادت در راه خدا آن هم درعالی‌ترین وضعیت ممکن یعنی دفاع از مظلوم که این در وجود حمیدرضای عزیز همیشه اصل اول خدمت بود.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdciw5az5t1aqz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما