تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
در حالی مردم سیستان وبلوچستان سالها با مشکل قطعی تلفن و اینترنت مواجه هستند که به علت سرقت کابل های مخابراتی سالیانه بالغ بر 15 میلیارد تومان به شرکت مخابرات خسارات وارد می شود.
قطعی تلفن،اینترنت، خسارت،مخابرات،سارقان سیم، سرقت کابل 
عکس از اینترنت
قطعی تلفن،اینترنت، خسارت،مخابرات،سارقان سیم، سرقت کابل عکس از اینترنت
به گزارش عصرهامون، سال هاست مردم جنوب سیستان و بلوچستان با مشکل قطعی تلفن و اینترنت روبرو هستند. این مهم به گونه ای است که اکثر روزها مردم روستاهای شهرستان دلگان از قطعی چند روزه تلفن خود گلایه مند بوده و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به این معضل هستند اما شنیده ها حاکی از آن است که اقدامی عملی برای رفع این مشکل انجام نشده و مردم برخی شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان هنوز باید در لابه‌لای کوه‌ها به دنبال شکار امواج تلفنی باشند.
در این میان سرقت کابل های تلفن مشکلی چندین ساله در استان به شمار می رود که در این راستا این عمل سبب قطع ارتباطات تلفنی و ایجاد خسارت و هزینه برای شرکت مخابرات برای وصل مجدد سیم ها می شود.
 
قطعی مکرر خطوط تلفن سهم 5 هزار نفر از اهالی دهستان هودیان
مرادی یکی از اهالی دهستان هودیان شهرستان دلگان با بیان اینکه قطعی خطوط تلفن همراه از معضلات همیشگی این دهستان محروم است، گفت: خطوط تلفن همراه این دهستان گاها تا پنج روز هم قطع بوده و تاکنون اقدامی برای وصل شدن این خطوط در این منطقه انجام نشده است.
به گفته وی این دهستان جمعیتی بالغ بر پنج هزار نفر دارد که از داشتن اینترنت و تلفن خانگی محروم هستند.
یکی دیگر ازاهالی دهستان در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ماه گذشته خطوط تلفن همراه بیش از 10 روز قطع بود که پس از پیگیری های رسانه ای کارشناسان شرکت مخابرات ایرانشهر جهت تعمیر خطوط به منطقه اعزام شدند؛ اما این مشکل همچنان ادامه دارد که می طلبد مسئولان اقدامی مناسب نسبت به رفع معضل قطعی های مکرر خطوط تلفن همراه در شهرستان دلگان انجام دهند.
 عبداللهی یکی دیگر ازشهروندان با بیان اینکه اهالی جبرآباد به اینترنت همراه و خانگی دسترسی ندارند، افزود: این معضل در حالی است که اینترنت یکی از ملزومات زندگی امروزی می باشد اما این مهم در روستای ما در دسترس نیست.
در همین راستا نشستی در فرمانداری شهرستان دلگان با حضور مدیرکل مخابرات سیستان و بلوچستان و مسئولان این شهرستان برگزار شد که در آن به بیان مشکلات و ارائه راه حل پرداخته شد.
 
۷۰ درصد از روستاهای دلگان فاقد ارتباطات و اینترنت پرسرعت هستند
مجتبی شجاعی فرماندار دلگان در این جلسه عنوان کرد: شهرستان دلگان یکی از محرومترین شهرستان های استان سیستان و بلوچستان است که تاکنون توجه جدی در بحث ارتباطات در این شهرستان پرداخته نشده است و نیاز به عزمی جدی خصوصا در بحث آب ،برق و ارتباطات دارد.
وی به اهمیت نقش ارتباطات در زندگی انسانها پرداخت و گفت: ارتباطات امروزی نقش بسیار خوبی در زندگی انسانها دارد و باید همه از آن به صورت یکپارچه استفاده کنند.
این مسئول ادامه داد: طبق تحقیق های به عمل آمده حدود ۷۰ درصد از روستاهای دلگان فاقد ارتباطات و اینترنت پرسرعت هستند که باید به صورت جهادی این مشکل روستائیان مرتفع شود.
فرماندار دلگان خاطرنشان کرد: درگذشته مطالبه مردم تنها ایجاد یک باجه تلفنی در روستا بوده است ولی الان باتوجه به پیشرفت علم و فناوری نیاز است روستانشینان دلگان هم ازنعمت ارتباطات و اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.
 
خسارت 15 میلیارد تومانی دستاورد سرقت کابل های مخابرات در سیستان وبلوچستان
رضایی مدیرکل مخابرات استان سیستان و بلوچستان در ادامه این جلسه اظهار کرد: سیستان و بلوچستان یکی از محرومترین و بزرگترین استان های کشور است که هنوز با مشکلاتی روبرو است و باید قدم های بزرگی برای رفع مشکلات مردم این استان در بحث ارتباطات برداشته شود.
وی ضمن اعلام امادگی جهت رفع مشکلات مخابراتی دلگان از رفع ۸۰درصد از مشکلات مخابراتی روستاییان خبر داد و گفت: با تلاش فرماندار دلگان و همکاری بخشداران و دهیاران روستاهای دلگان تا پایان سال شاهد رفع ۸۰درصد از مشکلات مخابراتی روستائیان خواهیم بود.
مدیرکل مخابرات استان افزود: سرقت کابل های مخابراتی یکی از مشکلاتی بوده است که متاسفانه تاکنون سالیانه هزینه ای بالغ بر ۱۵میلیارد تومان به شرکت مخابرات خسارات وارد کرده است و این نیاز دارد که مردم هم درنگهداری از این امکانات نهایت توجه و دقت را داشته باشند.

انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdcco1qsx2bqxi8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما