کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شور و شوق خریدهای بهاری در سرزمین نخل و آفتاب

26 اسفند 1397 ساعت 7:37

هر قدر به روزهاى پايانی سال نزديک تر می شويم شور و شوق مردم سيستان و بلوچستان نيز برای خريد از بازار بيشتر می شود.


به گزارش عصرهامون، در حالی سه روز تا شروع سال جدید فرصت باقی مانده است که حال و هوای شهر رنگ و بوی بهار به خود گرفته و نصب سفره های هفت سین در ميادين و بوستان ها نوین آغاز روزهای خوب را می دهند.

آمادگی فضای شهر برای استقبال از نوروز و مسافران نوروزی در حالی است که هر چه عقربه های ساعت به دقایق پایانی سال نزدیک تر می شوند شور و شعف مردم نیز برای خرید از بازار بيشتر می شود.

در اين بين اگر چه گرانی و نوسان قيمت ها شور و هيجان مردم را در روزهاى پايان سال تحت الشعاع قرار داده اما نگاهی به حال و روز بازار نشان می دهد مردم در حال آماده کردن خود برای استقبال از بهار98 هستند.

خیابان امیرالمومنین(ع) و شریعتی زاهدان یکی از بازارهای پرمشتری است که برای اطلاع رسانی از تازه ترین وضعیت خریدها و قیمت اجناس به سراغ آن رفتیم.

گودرزی یکی از شهروندان سراوانی که برای خرید در آستانه نوروز به این شهر سفر کرده در حالی مشغول چانه زنی با فروشنده برای خرید تزئینات و نمادهای سفره هفت سین است که به خبرنگار ما گفت: تنوع اجناس و قیمت ها در بازار زاهدان مناسب تر است برهمین اساس در سفری 4-3 روزه به این شهر اقدام به خریداری لوازم مورد نیاز خود کرده تا دست پر به خانه برگردیم.
 


به گفته وی، قیمت آجیل و پوشاک در زاهدان مناسب تر است به گونه ای که آجیل معمولی کمتر از 90 هزار تومان در سراوان یافت نمی شود اما با 50 هزار تومان همان آجیل را البته با کیفیت بهتر، از آجیل فروشی خریداری کردیم.

یکی دیگر از شهروندان که با حساسیت ویژه ای در حال انتخاب وسایل مورد نیاز خود است، گفت: در حالی تفاوت فاحشی بین قیمت ظروف سفالی سفره هفت سین در مقایسه با سال قبل وجود دارد که این ظروف طی یکسال گذشته 20 هزار تومان افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تفاوت قیمت ها مردم را در خرید کالا با تردید مواجه کرده است، ادامه داد: یکی از آداب و سنن عید نوروز پهن کردن سفره هفت سین است که مردم علی رغم گرانی ها سعی در خرید این نمادها در حد بضاعت خود دارند، همچنین آجیل و شیرینی نیز از ضروریات پذیرایی از مهمانان هنگام دید و بازدیدهای ایام نوروز است که قیمت ها در دسته های مختلف برای شهروندان دسته بندی شده است.

گرانی و نظارت نادرست بر بازار در حالی مهمترین گلایه شهروندان است، که آنها خواستار کترل قیمت ها از سوی مسئولان هستند.

حسین زاده دیگر شهروند زاهدانی خاطر نشان کرد: خرید اصلی را به ساعت های پایانی سال موکول کرده ایم زیرا در آن زمان صاحبان کالا در حال جمع و جور کردن بساط خویش هستند و اجناس را با تخفیفات ویژه به فروش می رسانند.
 

ناگفته نماند که با رونق گرفتن بازار پوشاک، آجیل و شیرینی، کسب و کار خیاطان هم رونق گرفته و آنها نیز از استقبال مردم برای دوخت لباس در روزهای پایانی سال خبر می دهند.

عسکری یکی از شهروندان زابل گفت: با توجه به گرانی پوشاک در بازار اقدام به خریداری پارچه برای دوخت یک مانتو کرده ام که قیمت آن مناسب تر از لباس های حاضری موجود در بازار است.

وی بیان کرد: مسئولان باید نظارت بیشتری بر فروش کالا و اقلام در بازار داشته باشند تا برخی فروشندگان اقدام به سوء استفاده و افزایش نامتعارف قیمت ها نکنند.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 109898

آدرس مطلب :
https://www.asrehamoon.ir/report/109898/شور-شوق-خریدهای-بهاری-سرزمین-نخل-آفتاب

عصر هامون
  https://www.asrehamoon.ir