تاریخ انتشار :يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
فرماندار شهرستان هیرمند گفت: با شکافی که در دایک نیاتک ایجاد شد آب به سمت یکی از روستاهای این شهر به نام "داشک" رفت که دستور تخلیه آن صادر شد.
وضعیت در شمال سیستان وبلوچستان ایمن است/از تخلیه یک روستا تا آمادگی نيروی زمينی سپاه برای امداد رسانی
به گزارش عصرهامون، حجم سیلاب ورودی به منطقه سیستان در حالی طی چند روز گذشته با افزایش روبرو بوده که مسئولان از شرایط عادی و ایمن در این منطقه سخن می گویند.

پیش بینی حرکت سیلاب های رودخانه هیرمند به سمت سیستان باعث شد تا دستگاه های اجرایی و عضو ستاد بحران در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

در این میان اما باز هم بسیجیان هم پای سایر نهادها از آغازین لحظات به یاری مردم شتافتند به گونه ای که روز گذشته سردار پاکپور، فرمانده نيروی زمينی سپاه از منطقه سيستان و از محل سد کهک که ورودی آب به شمال استان است، بازديد و از آمادگی کامل نيروی زمينی سپاه و تيم های مهندسی براي امداد رسانی و کمک های احتمالی به مردم سيستان خبر داد.

این تلاش ها علاوه بر هدایت آب، منجر به رضایتمندی و خوشحالی مردم سیستان نیز شده است.

کرد معاون عمرانی استانداری سیستان وبولچستان نیز در این خصوص بیان کرد: ماشین آلات قابل توجهی از بخش های خصوصی و دولتی و همچنین سپاه و نیروی انتظامی در این جریان بکارگیری شده و همکاری دارند.

هیچ خطری مردم را تهدید نمی کند
غلامرضا گنجی، فرماندار شهرستان زابل نیز دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد:  تاکنون در این شهرستان هیچ روستایی زیرآب نرفته و اوضاع مدیریت شده است.

به گفته این مسئول، تمام دستگاه های عضو ستاد بحرانِ پنجگانه در حوزه شهرستان سیستان در حالت آماده باش هستند تا در صورت کوچکترین خطری به مقابله بپردازند اما در حال حاضر هیچ خطری مردم را تهدید نمی کند و فعالیت ها به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

گنجی در ادامه از تلاش بسیجیان، نیروهای سپاه، انتظامی و ارتش و همچنین تمامی اعضای ستاد بحران شهرستان ها و گروه های مردمی که جانانه پای کار هستند  تشکر و قدردانی کرد.

روستای داشک شهرستان هیرمند تخلیه شد
محمد علی پیری، فرماندار شهرستان هیرمند هم دقایقی قبل در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: با شکافی که در دایک نیاتک ایجاد شد آب به سمت یکی از روستاهای این شهر به نام "داشک" رفت که دستور تخلیه آن صادر شد.

به گفته این مسئول، با همکاری هلال احمر و اعضای ستاد بحران و همچنین همکاری بسیار خوب نیروهای سپاه به خصوص در بخش فنی روستا تخلیه شد؛ با این وجود اما آب به طور کامل روستا را فرا نگرفته اما در آن جریان دارد و اقدامات برای رفع شکاف نیز در حال انجام شدن است.
 
گفتنی است روستای داشک از توابع شهرستان هیرمند با ۳۵ خانوار  در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد و در حال حاضر مردم آن در شهرک صنعتی هیرمند اسکان داده شدند.

انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdchvvnzv23nz6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما