تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۹
امام جمعه زابل گفت: با اراده و نصرت الهی حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نقشه‌های دشمنان را نقش برآب خواهد کرد.
حضور مردم در راهپیمایی نقشه‌های دشمنان را نقش برآب خواهد کرد
 به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از اوشیدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد:در نهضت اسلامی نقش مردم بسیار اساسی و پررنگ است از جمله نقش مردم در هنگام توطئه نقش مردم در مبارزه، نقش مردم در همبستگی نقش مردم در تبعیت از رهبر جامعه خالی‌نکردن میدان توسط مردم از جمله نقش مردم در نهضت رسول خدا است.

 وی افزود: مردم لشکریان و جنود حضرت حق و عنصر تعیین‌کننده غلبه حق هستند، تاریخ ۴۵ساله انقلاب اسلامی را ببینید که ما همواره در دو مسیر نورانی عنایت خاص خدای متعال که چقدر خدای متعال در گردنه‌هایی دستگیر شد و عنایت داشته و دارد و مردمی که به اراده خدا با وجود تکانه‌های مختلف انقلاب و نظام به میدان آمدند.

 وی ادامه داد: عده‌ای جهت توطئه هزینه می‌کنند تا بین مردم و نظام فاصله بیندازند بعضی از مدیران ناکارآمد و اثرگذاران بر سفره مردم که به دنبال مال حرام هستند با این گروه حمایت می‌کنند آن هم علیه مردمی که در محاصره حرام‌خواران داخلی و بی‌عرضگی برخی مدیران و تحریم‌های خارجی هستند؛ اما با یک راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم همه نقشه‌های دشمنان را نقش‌برآب می‌کنند.

 عزیزی تأکید کرد: حضرت امام فرمودند مردم ما از مردم زمانه رسول خدا بهتر هستند و قطعاً خداوند دشمنان را خوار می‌کند و طبق آِیات سوره مبارکه انفال اگر آنها توطئه کردند خدا نصرت می‌دهد اگر همه دنیا را بین مردم تقسیم کنید این مردم قلب آنها را نمی‌توانی جمع کنی مگر اراده الهی باشد.

 وی افزود: درحالی‌که ۵۰ سال پیش کشور ما در رتبه‌های ۷۰ یا ۸۰ بود؛ اما در حال حاضر بعد از انقلاب در ردیف ۱۰ کشور برتر منطقه هستیم و این لطف و اراده و نصرت الهی بود که دل‌ها را به هم وصل کرد و این واقعیت مهم، اثرگذار قطعی در این مسئله است نصرت خودش را در دو قالب به شما ارائه می‌دهد امداد غیبی به شما می‌رساند به جوان‌های شما توانی می‌دهد وه در تمام شاخص‌ها جزو ده کشور برتر قرار می‌دهد الان شما در ردیف ۱٠ کشور اول سه کشور اول پنج کشور اول هستید این از کجا آمد؟

 وی تصریح کرد: شما ببین امروز اوضاع جبهه مقاومت را ببینید قطعات از هم جدا قطعه‌ای در عراق قطعه‌ای در یمن قطعه‌ای در یمن و البته قطعه‌ای در ایران. این قلب‌ها را هرچند مذاهبشان فرق می‌کند علی‌رغم مذاهب مختلف هست؛ اما قلوب گره‌خورده و در یک مسیر حرکت می‌کنند.

 امام‌جمعه زابل ادامه داد: این تعریف قلوب این همبستگی قلب‌ها کار خداست. چه عاملی باعث می‌شود که این قلب‌ها به هم گره بخورد چه چیزی این قطعات را به هم وصل می‌کند در جامعه خودمان از یک کاسب بازاری گرفته که به دنبال فشار از روی مردم برداشته شود که صبح خبردار شود دلار A تومان پس پارچه هم A تومان مراد من اینها نیست اینها که اجناس را تغییر مالشان حرام است.

وی افزود: وقتی که دلار گران شود یک ساعت بعد با قیمت جدید می‌فروشد اگر فردا دلار ارزان شود با قیمت قبلی نمی‌فروشد آیا این حرام نیست؟ بعد هم فریاد می‌زنیم چرا دعای ما مستجاب نمی‌شود، به فرق سرت بزنید این که پیشکش چه عاملی باعث می‌شود یک کاسب به این فکر باشد، سفره مردم کوچک‌تر نشود. صبح تا شب‌کار می‌کند زندگی مردم از رونق نیفتد.

عزیزی تأکید کرد: یک رزمنده مرز را نگه می‌دارد یک نیروی جبهه مقاومت در گوشه‌ای از دنیا در همین راستا حرکت می‌کند مسیر انقلاب امام را به مسیر کمالش برساند چه چیزی اینها را وصل می‌کند؛ قرآن پاسخ می‌دهد ای پیامبر خدا کافی است، آن رمز جاودانه تبعیت از رهبری الهی است، خدا با مؤمنین نهضت را یاری می‌کند تبعیت رهبری الهی خودشان می‌کنند. اینها که وسیله نصرت خدا هستند اینها که تابع رهبری الهی هستند اینها در هر بزنگاهی که قرار بگیرند پشت رهبر و نهضتشان را خالی نمی‌کنند.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcipyaz5t1aqu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما

مهم ترین اولویت دستگاه اجرایی در استان از نگاه شما چه باید باشد؟
توجه به زیرساخت ها در استان
توزیع عادلانه ارزاق عمومی و کالاهای اساسی
مرتفع نمودن مشکلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی
برخورد با مفاسد اقتصادی و ویژه خواری ها