تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۷
امام‌جمعه موقت شهرستان هامون:

حضرت معصومه(س) مظهر کمال و فضائل بود

خطیب نمازجمعه گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) از جهت شخصیت فردی و کمالات و فضائل در بین فرزندان موسی بن جعفر سلام‌الله علی‌ها بعد از برادرش، علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام در والاترین رتبه جای دارد.
حضرت معصومه(س) مظهر کمال و فضائل بود
  به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد کیخا، ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: مناسبت‌های پیشروی این هفته جمعه ۲۱ اردیبهشت ولادت حضرت معصومه علیه‌السلام، یکشنبه ۲۳ اردیبهشت لغو قانون کاپیتولاسیون در ایران سال ۱۳۵۸، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت‌الله شیرازی سال ۱۲۷۰، سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت روز پاسداشت زبان فارسی است، منطق اسلام این است که سلطه نباید از غیر بر شما باشد ما در مقابل آمریکا و اسرائیل و دیگر ابرقدرت‌ها بی‌تفاوت نیستیم.

وی در خصوص احترام فرزندان به پدر و مادر بیان کرد: حق پرستش خداوند و احترام والدین و همسایه برگرفته آیات و روایات است بنده خدا باشید بندگی غیر از بردگی است بنده روی آگاهی آزادی بندگی خدا را برایش بر می‌گزیند به پدر و مادرتان احسان کنید تا زمانی که در مسیر بندگی خدا باشند به همسایه‌تان احسان کنید به همسایه دور و نزدیک امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در آخرین لحظات عمرش سفارش در حق همسایه داشتند و می‌فرماید پیامبر آن‌قدر سفارش همسایه را کردند که ما فکر کردیم همسایه از همسایه ارث می‌برد.

خطیب نمازجمعه در ادامه خاطرنشان کرد: حج امسال که حج برائت است داشتند مناسک حج امسال فرصتی برای تجمیع دغدغه‌ها و تبدیل آنها به یک جریان کارآمد و تأثیرگذار در مهارشدن دشمنان انسانیت عدالت و آزادی خواهد بود.

وی افزود: دهه کرامت که با ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علی‌ها بانوی کرامت و مظهر فضایل آغاز و با ولادت باسعادت امام علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام به پایان می‌رسد ایام مبارک و پر برکتی است که عطر شمیم رضوی فضای میهن اسلامی‌مان را معطر و دل‌ها را منور می‌سازد.

کیخا افزود: یکی از عالی‌ترین نمونه‌های عبادت و بندگی خدا از خاندان ولایت و امامت کریمه اهل‌بیت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها است او با عبادت و شب‌زنده‌داری هفده‌روزه‌اش در واپسین روزهای عمر شریفش در مدت اقامتش در منزل موسی بن خزرج، گوشه‌ای از یک‌عمر عبودیت و خضوع و خشوع آن زاده عبد صالح خدا در برابر ذات پاک الهی است.

خطیب نمازجمعه افزود: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله از جهت شخصیت فردی و کمالات روحی در بین فرزندان موسی بن جعفر سلام‌الله بعد از برادرش، علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام در والاترین رتبه جای دارد این در حالی است که شیخ مفید و دیگران فرزندان دختر امام کاظم علیه‌السلام حداقل هجده تن بوده‌اند و فاطمه در بین این همه بانوی مکرمه سرآمد بوده است.

انتهای خبر/
https://asrehamoon.ir/vdcgq79q3ak93u4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما