تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۱
پیگیری قطعی چندروزه آب زاهدان؛

مشکل آب شرب انقلاب برطرف می‌شود

گلایه شهروندان زاهدانی ساکن قطعی آب چندروزه خیابان انقلاب به گوش مسئولان رسید، آبفا در تلاش برای رفع مشکل است.
مشکل آب شرب انقلاب برطرف می‌شود
به گزارش پایگاه خبری «عصرهامون» به نقل از زاهدنیوز، آب مایه حیات که زندگی روزانه شهروندان به آن وابسته است مشکلی که در سیستان‌وبلوچستان در سال‌های اخیر به معضلی بزرگ تبدیل شده است معضلی که دولتمردان درصدد حل آن برآمدند و با برنامه‌ریزی‌های دقیق دست به افتتاح طرح‌های بزرگ و ابرپروژه‌ها در سیستان و بلوچستان برای رفع تنش‌های ابی و حل مشکلات بی‌آبی ردند.
 
گام‌هایی بزرگ که مرهون و مدیون دولت سیزدهم و تلاش‌های پی وقفهٔ رئیس‌جمهور شهید است ابرپروژه‌هایی که برای افتتاح چشم‌انتظار حضور رئیس‌جمهور ایران اسلامی بودند، با تلاش‌های دولت جهادی مسیر خدمت همچنان بعد از شهادت رئیس‌جمهور ادامه داشت و طرح‌های بزرگ ابی توسط وزیران به افتتاح و بهره‌برداری رسید.

در تابستان سال گذشته یکی از پرتنش‌ترین سال‌های ابی را سیستان و بلوچستان به خود دید به‌خصوص مردم کلان‌شهر زاهدان در اوج گرمای طاقت‌فرسا در نقاط مختلف شهر بی‌آبی و افت فشار آب را تجربه کردند.

باتوجه‌به اقدامات انجام شده در حوزه رفع تنش‌های ابی و بارش‌های باران این رحمت الهی که در ابتدای سال نصیب کشورمان به‌خصوص سیستان و بلوچستان شد ظرفیت بسیاری از سدها و منابع ابی به حد مطلوب خود رسید که مایه آرامش و دلگرمی مردم در خصوص رفع بی‌آبی‌ها و تنش‌های آبی شد.

شهروندان خیابان انقلاب ۴۰ از قطعی چندروزه آب گلایه‌مند بودند، شهروندی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: چند روزی است که آب خیابان منازل انقلاب ۴۰ قطع شده است و در پیگیری‌های که انجام دادیم به نتیجه‌ای نرسیدم.

وی ادامه داد: نبود آب مشکلات فراوانی را برای ما به وجود آورده است در تماس‌های مکرر برای رفع این مشکل به نتیجه‌ای نرسیدیم شرایط بی‌آبی و گرمای هوا مشکلات عمده‌ای را برای ما ایجاد کرده است.

رفع مشکل آب خیابان انقلاب در دست اقدام است
مرتضی نورا، مدیر امور آب و فاضلاب زاهدان در گفتگو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: بعد از اطلاع از مشکل قطعی آب در خیابان انقلاب ۴۰ به‌سرعت گروهی از کارشناسان و کارکنان را برای بررسی و رفع مشکل اعزام کردیم رفع مشکل آب خیابان انقلاب در دست اقدام است.

وی ادامه داد: طبق گزارش داده شده علت قطعی آب این منطقه گرفتگی لوله در خط انتقال آب در محدوده خیابان انقلاب و نزدیک مجتمع‌های مسکونی بوده است که همکاران امور آبفا در حال رفع نقص هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب زاهدان تصریح کرد: باتوجه‌به وارد مدار بودن کولرهای آبی که هر کولر به طور متوسط ۵۰۰ لیتر به مصرف روزانه آب یک خانواده اضافه می‌کند نیز بر بروز مشکلات کم‌آبی و افت فشار دخیل است در این روزها مدیریت مصرف برای کنترل بروز چنین مشکلاتی بسیار مؤثر است.

انتهای خبر/ https://asrehamoon.ir/vdcfm1dyvw6dvma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما