تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۹
بخشدار تلنگ گفت: بخش تلنگ فاقد واحد «اتفاقات برق» مستقل بوده و در صورت خاموشی یا خرابی باید از طریق واحد اتفاقات بخش پلان چابهار رفع مشکل شود.
خرابی های برق تلنگ از چابهار رفع می شود
به گزارش عصرهامون،به نقل از چهاربهاران، رحیم بخش پاک اندیش اظهار کرد: کار های خوبی در راستای رفع مشکلات برقی این بخش و روستا های تابعه آن در سال گذشته انجام شد، به طوری که بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شد.
 وی افزود: اعتبارات یاد شده برای 28 روستای تلنگ و در راستای رفع اصلاح و افت ولتاژ، بهسازی و اصلاح و توسعه شبکه برق رسانی و پایداری خطوط انتقال مجموعه شهرک انجام شد.
وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع که در برق رسانی هنوز کمبود هایی در این بخش وجود دارد، بنابراین امسال به اعتبارهای بیشتر برای رفع کامل مشکلات ایجاد شده در برق منطقه نیاز است که مسئولان باید به آن توجه داشته باشند تا مشترکان از برق استاندارد با ولتاژ 220 ولت بهره مند شوند.
پاک اندیش ادامه داد: با وجود رضایت مندی نسبی مردم تلنگ از خدمات انجام شده توسط اداره برق قصرقند، مهم ترین نیاز ما در این بخش توزیع برق به همه مناطق و روستاها و رفع قطع برق است که این موارد نیازمند احداث پست 20/63 کیلو ولت بخش تلنگ است. با پیگیری های انجام شده تاکنون این موضوع در مرحله مطالعاتی باقی مانده است که نیاز به سرعت بیشتری در این بخش دیده می شود.
وی بیان کرد: با توجه به سفر اخیر وزیر نیرو، بنا شد یک سری از پست های تجدید ناپذیر در برق این منطقه در دستور کار مسئولان قرار گیرد که در صورت عملی شدن می تواند در روند توسعه برق تلنگ و برطرف شدن افت ولتاژ تاثیر به سزایی از خود بر جای بگذارد.
بخشدار تلنگ تصریح کرد: تامین برق تلنگ و روستا های تابعه آن از پست «پلینگ» حد فاصل 35 کیلومتری از مرکز بخش است و فاصله آن تا دورترین روستای بخش تلنگ به 100 کیلومتر می رسد.وی ادامه داد: فقط دو روستای گواجوییگ و چراغ آباد از توابع این بخش نیازمند برق رسانی است که با توجه به بازدید مسئولان اداره برق قصرقند و وعده های داده شده این دو روستا نیز تا پایان امسال از نعمت برق برخوردار خواهد شد.
پاک اندیش افزود: یکی از مشکلات تلنگ در حوزه برق، نبود واحد مستقل اتفاقات برق است که از طریق اتفاقات برق بخش پلان چابهار پوشش داده می شود و با توجه به حوزه عمل این بخش که از وسعت زیادی برخوردار است و بخش های پلان، دشتیاری، پیر سهراب و کل بخش تلنگ را تحت پوشش خود قرار داده است در صورت خاموشی و هرگونه اتفاق و تا زمان رفع آن باید حداقل 3 ساعت زمان صرف شود تا ماموران برق پلان به منطقه مورد نظر اعزام شوند و برای رفع مشکل برق آن قسمت اقدام کنند ضمن این که در اطلاع رسانی برای خرابی یا خاموشی مردم این منطقه باید مسیر زیادی را طی کنند و مسئولان اتفاقات پلان را با خبر سازند.
وی خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم با توجه به مشکلات ذکر شده، مسئولان برق قصرقند باید برای ایجاد واحد مستقل اتفاقات برق تلنگ سرعت بیشتری به خرج دهند و اعتبار و مجوز جذب نیروی این بخش را از وزارت نیرو درخواست و امکان پذیر سازند.
انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdcc41qo.2bqem8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما