تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
احمدعلی موهبتی گفت: در هفته دولت امسال هزار و پانصد طرح در هفته دولت امسال در سیستان و بلوچستان با اعتباری افزون‌بر ٢١ هزار میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
افتتاح و کلنگ‌زنی 1500 طرح در سیستان و بلوچستان/ بهره‌برداری ۴۲۵کلاس درس در جنوب شرق کشور
به گزارش عصرهامون، امروز به مناسبت هفته دولت ١١٧ پروژه آب و خاکی در سیستان وبلوچستان، پنج طرح در ایرانشهر و 2 پروژه راه روستایی در سرباز بهره برداری شد.

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان امروز در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ زنی پنج طرح در ایرانشهر با حضور با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال به خبرنگاران گفت: طرح جامع پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به گستره ۴٠ هکتار، کتابخانه مرکزی این دانشگاه با زیربنای سه هزار و ٢٠٠ متر مربع، پارک کوهستان و مدرسه ١۴ کلاسه فرهنگ ایرانشهر کلنگ‌زنی شد و همچنین مدرسه ١٢ کلاسه مرحوم دکتر محمد نعیم امینی فرد نماینده فقید این شهرستان نیز به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: بیش‌از هزار و پانصد طرح در هفته دولت امسال در سیستان و بلوچستان با اعتباری افزون‌بر ٢١ هزار میلیارد ریال افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، از این تعداد طرح هزار پروژه با اعتباری افزون‌بر ١١ هزار میلیارد ریال افتتاح و ۵۰۰ طرح با اعتباری بیش ‌از ١٠ هزار میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود.

استاندار گفت: پروژه های قابل بهره برداری هفته دولت امسال در مقایسه با هفته دولت سال گذشته از لحاظ تعداد ۱۰ درصد و از نظر اعتبار بیش از ۱۶۹ درصد رشد داشته است.

موهبتی ادامه داد: بیشترین اعتبار هزینه شده مربوط به فصل حمل و نقل استان با ۷۲ پروژه و اعتبار حدود ۳۵۴ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: ۳۷ پروژه از مجموع پروژه‌های آماده افتتاح از سوی بخش خصوصی با اعتبار بیش از ۸۹ میلیارد تومان اجرا شده است.

به گفته این مقام مسئول، در هفته دولت سالجاری ۳۵ کیلومتر بزرگراه در سیستان وبلوچستان به بهره برداری خواهد رسید که سبب افزایش سهم ۱۰ درصدی بزرگراه های این استان می شود.

بهره‌برداری ۴۲۵کلاس درس در استان

موهبتی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان بر روی ریل توسعه قرار گرفته است افزود: طرح‌هایی که در هفته دولت امسال افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان، راه، آموزش، برق، آب و فاضلاب خواهد داشت.

بهره‌برداری از دو پروژه راه روستایی در سرباز

به گزارش خبرنگار ما، همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، دو‌پروژه راه روستایی در شهرستان سرباز با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان به بهره برداری رسید.

راه روستایی قادر آباد به طول ۲.۶کیلومتر که ۷۰ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند و راه روستایی مربوط به شبکه روستایی به طول ۶.۲کیلومتر با سطح بهره‌مندی برای ۵۳۲خانوار در این شهرستان بهره برداری شد.

بهره برداری از ١١٧ پروژه آب و خاکی در سیستان وبلوچستان

جعفر زربافتی مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهادکشاورزی سیستان وبلوچستان گفت :در هفته دولت امسال ١١٧ پروژه آب و خاک با صرف اعتباری بالغ بر ١١۶میلیارد و ٩٠٩میلیون ریال در سطح استان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این پروژه ها شامل اجرای ١۴ طرح سیستم های نوین آبیاری در سطح ۶٠٠ هکتار، مرمت و بازسازی ٢٣رشته قنات، حفر و تجهیز ۴٠ حلقه چاهک کشاورزی، احداث هشت باب استخر ذخیره آب و ٣٢ طرح احداث وبهسازی کانال های آبیاری، جاده دسترسی به مزارع وپوشش انهار سنتي است که ۶هزار و ٣۵۴خانوار روستایی و عشایری از مزایای آن بهره‌مند شدند.

زربافتی ایجاد اشتغال دائم برای دو هزار و پانصد و نود و دو نفر و اشتغال موقت برای ۴١ هزارو نهصد و ده نفر را از دیگر مزایای اجرای این پروژه ها در هفته دولت امسال برشمرد.

انتهای پیام/
 
https://www.asrehamoon.ir/vdch-wnzi23nivd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما