تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رمز تداوم حرکت های پیروزمندانه انقلاب اسلامی و راه عبور از مشکلات تبعیت از ولایت فقیه، توجه به وحدت اسلامی و حضور هوشمندانه و به موقع در صحنه های مورد نیاز کشور و حفظ روحیه انقلابی و جهادی است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون؛ سید محمد هاشمی شهری یوم الله 22 بهمن را روز پیروزی حرکت عظیم مردم مسلمان و انقلابی ایران برای رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلای برشمرد و گفت: یکی از معدود کشورهای جهان هستیم که استقلال واقعی داریم.

 وی افزود: درواقع ملت بصیر و آگاه ایران طی چهل سال متوجه شده اند که رمز تداوم حرکت های پیروزمندانه انقلاب اسلامی و راه عبور از مشکلات تبعیت از ولایت فقیه، توجه به وحدت اسلامی و حضور هوشمندانه و به موقع در صحنه های مورد نیاز کشور و حفظ روحیه انقلابی و جهادی است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: یوم الله 22 بهمن فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان های بلند امام شهدا، شهدا و پاسخ قاطع و معنی دار به دشمنان انقلاب اسلامی و دشمنانی که از ابتدای پیروزی انقلاب  دشمنی کرده اند، است.

هاشمی شهری ادامه داد:  با آگاهی و بصریت مردم و با وحدتی که در جامعه وجود دارد، علی رغم همه دشمنی دشمنان، چهل سالگی انقلاب را جشن گرفتیم.

وی خاطر نشان کرد: رهبر حکیمانه رهبر معظم انقلاب با سخنرانی های حکیمانه در بزنگاه های تاریخی راه را به ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی نشان می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با توجه به وضع تحریم ها خاطر نشان کرد: به همت فرزندان ایران هم اکنون با افتخار اعلام می کنیم 96 درصد تولید دارو در داخل کشور انجام می شود و فقط 4 درصد وابستگی به دارو برای بیماری های  خاص به کشورهای دیگر داریم که قبل از انقلاب یک و یا دو شرکت داروسازی بیشتر در کشور وجود نداشت.

هاشمی شهری با اشاره به تعداد انگشت شمار پزشکان عمومی استان قبل از انقلاب اسلامی ایران، یادآور شد: در حاضر در شهرستان مرزی سراوان 40 متخصص در رشته های مختلف در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

وی با بیان افتتاح ساختمان جدید اورژانس بیمارستان رازی، بخش اطفال و نوزادان، بلوک زایمانی، مرکز تشخیص و پیشگیبری از سرطان و کلینیک ویژه شهرستان در ایام الله دهه فجر در شهرستان، تصریح کرد:  امید است بتوانیم با رفع موانع مالی بیمارستان 200 تختخوابی شهرستان سراوان را تا 6 ماه آینده و در سال 98 افتتاح کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در سال 57، 87 درصد متخصصین، 55 درصد پزشکان عمومی و 65 درصد دندان پزشکان در تهران و پنج شهر بزگ کشور قرار داشت اما به همت نظام سلامت و چهار دهه تلاش در حال حاضر بالغ بر 140 هزار پزشک در ایران مشغول به خدمات رسانی به مردم فهیم ایران هستند.

هاشمی شهری با توجه به افزایش امید به زندگی از 54 سال به 80 سال در ایران، اضافه کرد:  باتوجه به خدمات و تلاش های انقلاب اسلامی بسیاری، بیماری های واگیر دار مانند سل و دیگر بیماری ها همچون وبا و فلج اطفال کنترل شده است.

وی با توجه به اینکه چهل سالگی یعنی به بلوغ رسیدن، کامل شدن و حرف برای گفتن داشتن، خاطر نشان کرد:  امروز به کوری چشم دشمنان، چهل سالگی انقلاب اسلامی را در سایه همدلی، هم افزایی و وحدت که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری  بوده است را جشن گرفتیم.
 
 انتهای پیام/الف.د
  https://www.asrehamoon.ir/vdcaian6u49nwi1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما