تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵
بهمن دهواری گفت: در راستای قطع زنجیره انتقال کووید 19، فضای مجازی بهترین وسیله و ابزار برای عرض شادباش عید قربان جهت جلوگیری از دید و بازدید حضوری به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون؛ بهمن دهواری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به قرار گرفتن در آستانه عید سعید قربان، بیان کرد: از شهروندان انتظار می رود با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در سطح شهر و اماکن پر جمعیت و سرپوشیده به توصیه های پزشکی عمل کنند.

 وی افزود: بهتر است شهروندان در خرید دام برای عید قربان دقت لازم را داشته باشند و تنها از دام های داخلی دارای پلاک که قرنطینه نیز بوده اند، برای قربانی عید خریداری کنند.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان با توجه به اینکه ذبح دام باید در کشتارگاه انجام شود، اضافه کرد: گوشت به مدت 24 ساعت در زنجیره سرما نگهداری و سپس میان اقشار ضعیف توزیع شود تا خانوارها دچار مشکل نشوند.

دهواری یادآور شد: از دید و بازدید به ویژه دیدار با سالمندان در ایام عید به شدت پرهیز شود و با توجه به پیشرفت تکنولوژی بهتر است با تماس تصویری این روز را به یکدیگر شادباش گوییم.

وی با اشاره به اینکه هر روز شاهد فوت هموطنان زیادی در اقصی نقاط کشور هستیم، به شهروندان سراوانی توصیبه کرد تا کرونا را جدی بگیرند و استفاده از ماسک را ساده ترین و بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بر اساس یافته های پزشکی عنوان کرد.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون، شست و شوی دهان با آب و نمک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از آسان ترین و کم هزینه ترین راه های پیشگیری از ابتلا به کووید 19 است.

دهواری  با اشاره به اینکه ماسک زدن یعنی احترام به جامعه و سلامت مردم، تصریح کرد:  همه افراد جامعه اعم از نوزاد، کودک، پیر و جوان در خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند لذا انتظار می رود مردم در این ایام نسبت به روزهای گذشته توجه ویژه ای به دستور العمل های بهداشتی داشته باشند.

 وی گفت: همچنین علما انتظار می رود مردم را به سمت رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کرده و از مردم بخواهند در نماز عید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از بغل کشی در این ایام خود داری کنند.

 انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdcgqu9qyak9xy4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما