تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۲
اهالی روستای شادی کلگ پایین از توابع بخش بم پشت شهرستان سراوان از کمبود آب در این منطقه ابراز گلایه کردند و خواستار رفع این معضل با توجه به شیوع موج جدید کووید_19 شدند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از  شستون؛ اهالی بخش مرزی بم پشت شهرستان سراوان در شرقی ترین نقطه ایران گاهی در بستر فضای مجازی مشکلات، معضلات و دغدغه های خود را مطرح می کنند و خواستار رسیدگی و حل مشکلات از مسیولین شهرستانی می شوند.
 
از نبود راه استاندارد گرفته تا عدم آنتن دهی و اینترنت همیشه از دلابل گلایه اهالی بخش مرزی بم پشت بوده است، این بار نبود آب لوله کشی در روستای شادی گلک پایین باعث اعتراض ساکنین این روستا با توجه به شیوع موج جدید ویروس کرونا شده است.
 
کمبود آب و نگرانی اهالی

بلوچ زاده ،یکی از اهالی روستای شادی گلک پایین ضمن گلایه از کمبود آب آشامیدنی در این روستا، گفت: در گذشته آب به صورت سقایی در روستا توزیع می شد اما این روزها به دلیل عدم توزیع آب به صورت سقایی مشکلاتی برای مردم به وجود آمده است.
 
وی ادامه داد: به تازگی آب را درون منبع تخلیه می کنند که مردم مجبور هستند برای تامین آب به منبع روستا مراجعه کنند، بارها اعتراض خود را نسبت به این موضوع به دهیاری و شورا منتقل کرده ایم، اما پاسخ قانع کننده ای از آنها دریافت نشده است.
 
بلوچ زاده تصریح کرد: با توجه به شیوع موج جدید ویروس کرونا و توصیه کادر درمان و کارشناسان بهداشتی به شست و شوی مداوم دست ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی از مسئولین امر انتظار می رود هر چه سریعتر نسبت به رفع این معضل در روستاهای بخش مرزی بم پشت اقدام مناسبت که منتج به نتیجه مطلوب شود را انجام دهند.
 
 علت تخلیه آب منبع

در همین راستا دادرحمان بلوچ زهی، دهیار روستای شادی کلگ پایین به خبرنگار ما گفت: در گذشته از چاه نزدیک روستا آب شرب مورد نیاز اهالی روستا تامین می شد اما در حال حاضر آب این حلقه چاه خشک شده است که پس مشاهده این موضوع به بخشداری مراجعه کردیم و موضوع با آنها در میان گذاشته شد.
 
وی بیان کرد: پس از پیگیری های انجام شده بخشداری چهار تانکر جهت آب رسانی به صورت سقایی در اختیار اهالی روستا قرار داد، اما از آنجایی که این چهار تانکر نیاز اهالی روستا را مرتفع نمی ساخت یک تانکر دیگر نیز اضافه شد.
 
دهیار روستای شادی کلگ پایین ادامه داد: آب به صورت سقایی درب منزل ساکنین روستا توزیع می شد اما از آنجایی که برخی از حرکات خطرناک  توسط کودکان حین توزیع آب انجام می شد، راننده تانکر توزیع آب گفته است که آب را درون منبع تخلیه می کند و هر خانوار نیاز خود را از این طریق تامین کند.
 
استفاده از موتور پمپ در هفته یک بار

بلوچ زهی با اشاره به اینکه به تازگی کنتور های آب در روستا نصب شده است، خاطر نشان کرد: این روستا دارای آب لوله کشی است اما مقدار آب کم است و مردم هفته ای یک بار که موتور پمپ روشن می شود، می توانند از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت هر تانکر آب 12 هزار لیتر است، تصریح کرد: روستای شادی کلگ پایین 80 خانوار و 230 نفر جمعیت و روستای شادی کلگ بالا حدود 60 خانوار دارد که آب درون منبع میان اهالی دو روستا تقسیم می شود.

انتهای پیام/
 
https://www.asrehamoon.ir/vdcfx0dy0w6dmxa.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما