تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۳
شماری از مسئولین سراوان گفتند: گرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به صورت تجمع در میادین شاهد نیستیم اما این جشن از بستر فضای مجازی برگزار می شود چرا که قلب مردم همچنان به یاد انقلاب اسلامی می تپد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، بزرگ ترین نعمتی که خداوند متعال به ملت ایران ارزانی داشته، نعمت انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است که در زمان رژیم پهلوی انسان هایی وارسته جان دادند تا انوار خورشید حقیقت در جامعه بتابد.

امروز در حالی شیوع ویروس کرونا موجب شده تا مردم از حضور در تجمعات منع شوند اما ملت ایران دست از آرمان ها و ارزش های انقلاب بر نداشته و جشن بزرگ انقلاب را از دریچه فضای مجازی به رخ عالمیان کشاند.

در همین راستا شماری از مسیولین سراوانی با بیان اینکه همچنان‌ پای عهد و پیمان خود هستند، بیان کردند: ۲۲ بهمن تجلی آزادی و استقامت و همچنین نماد خروش ملت ایران مقابل مستکبران و غارتگران عالم است و هرگز قدمی از آرمان ها و ارزش های انقلاب عقب نخواهند آمد.

انقلاب اسلامی ندای حق و نماد حقیقت است

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان به خبرنگار ما گفت:انقلاب اسلامی ایران روز به روز برومند تر و پرشکوه تر در تاریخ بشر رونق و رواج پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این ایام یادآور سال‌ها مجاهدت، جانفشانی و همچنین آگاهی و بصیرت خیلی از انسان های شایسته است که در رأس آنها امام و یاران و همه افرادی بودند که علیه همه بدی ها قیام کردند، افزود: انسان های مجاهد و بزرگ به عنوان حقیقت پرچم حق را علیه باطل در دست گرفتند و تجلی در کشور ایران ایجاد و گفتمان انقلاب اسلامی در سراسر عالم ترویج داده شد.

امام جمعه سراوان ادامه داد: انقلاب اسلامی ندای حق، نماد حقیقت و ندای همه منادیان توحید از بدو بشر تاکنون را به همراه دارد، چهل و اندی سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی میگذرداین راه با علمداری امامین انقلاب چه در عصر رهبر کبیر انقلاب و چه در زمان رهبر فرزانه انقلاب با حفظ تمام آرمان‌ها و ارزش‌ها علیه باطل بوده و همه افکار، ایده و برنامه‌های دشمن نقش بر آب شد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: انقلاب در ابعاد مادی و معنوی دستاوردهای داشت، دست استکبار و استبداد را قطع کرد، دشمنان دین خدا و اسلام در منطقه را نقش بر آب کرد و از سوی دیگر انقلاب اسلامی نسبت به برخی از مباحث با سرعت مضاعف در میدان به خوبی عمل کرد مانند رفع محرومیت‌ها، جاده سازی، موشکی، فضایی، نانویی و‌پزشکی دستاوردهای شگفت انگیزی ایجاد شد.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم همه توطئه‌ها، تحریم‌هاو تحریف ها پیشرفت هایی صورت گرفته است و روز به روز قدرت و عظمت و جایگاه انقلاب اسلامی در جهان بروز و ظهور می کند و باطل ضعیف‌تر می‌شود.

22 بهمن نقطه عطف تاریخ جمهوری اسلامی ایران

علی رضا شهرکی فرماندار سراوان به خبرنگار ما گفت: ۲۲ بهمن نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است مردم از رژیم طاغوت گذر کردند و به جمهوری اسلامی ایران وارد شدند که این حرکت یک حرکت کاملا مردمی بود.

وی افزود: امام راحل به عنوان رهبر و بنیانگذار انقلاب اسلامی حرکاتش به واسطه زر و زور نبود بلکه به خاطر قلب مردم بود که با دل و جان همگام انقلاب شدند.

این مقام مسیول ادامه داد: هر روز که می گذرد شناخت ها، تفکر و اهداف ما ترقی پیدا می‌کند، هر روز مستحکم تر، قوی تر و تنومند تر می شویم.

شهرکی با اشاره به اینکه انقلاب بذری بود که کاشته شد و امروز بالنده شده است، خاطر نشان کرد: اصل انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است در کنارش هدایت اسلامی به واسطه روحانیت و ولایت فقیه بود و تا زمانی که دو اصل مردم و ولایت فقیه وجود دارد این انقلاب مستحکم‌تر می‌شود و پیشرفت هایی خواهیم داشت.

وی اذعان کرد: گرچه شیطنت هایی انجام می شود اما این شیطنت‌ها به هیچ جایی نمی‌رسد چرا که مردم مقابل این توطئه ها با جوشش و خروش مقابله می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: این بار نیز مردم در منازل و از دریچه فضای مجازی ۲۲ بهمن را که نماد آزادی و استقامت ملت ایران که تجلی آزادگی است را جشن می‌گیرند.

22 بهمن یادآور بزرگ ترین رخداد تاریخ ایران

احمد مالدار فرمانده سپاه شهرستان سراوان به خبرنگار ما گفت:۲۲ بهمن یادآور بزرگ ترین رخداد تاریخی ایران در عصر معاصر است، این روز را می توان پایانی بر تمام ظلم ها و ستم ها علیه ملت ایران دانست که به رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران با هدف مقابله با استکبار، استبداد، دفاع از مظلومان روی کار آمد هر سال مردم با حضور در تجمعات و شعارهای توفنده و کوبنده مشت بر دهان یاوه گویان جهان می زدند اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این برنامه به نحو دیگر و در بستر فضای مجازی اجرا می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: پیروزی ملت ایران و سقوط رژیم شاهنشاهی، پیروزی حق علیه باطل بود، امروز ملت ایران با احیای پرچم الهی و ارزش های اسلام در دنیا به عنوان یک الگو قرار دارند و توانسته پیشرفت ها و دستاوردهای مهمی با اتکاء بر توان و دانش داخلی در حوزه های مختلف علمی به دست آورد.

مالدار ادامه داد: ۲۲ بهمن نماد خروش ملت غیور ایران مقابل مستکبران و‌ غارتگران عالم بود، که موجب برچیده شدن طاغوتگران آن زمان شد و حال حاضر که در آرامش و امنیت قرار داریم این آرامش مرهون جانفشانی دلاورمردانی است که با فدا کردن جان خود آسایش را به ارمغان آوردند.

وی خاطر نشان کرد: اراده و عزم پولادین ملت ایران با دست خالی و هدایت های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران موجب شد تا انوار درخشان انقلاب اسلامی ایران در جهان بتابد و امروز در قله های افتخار بایستیم.

مردمی بودن انقلاب ایران

مهران محمودی بخشدار جالق نیز به خبرنگار ما گفت:انقلاب اسلامی ایران از بدو تشکیل مردمی بود و اصول انقلاب بر پایه مردم سالاری دینی بنا نهاده شده است.

وی افزود: استقلال و آرامش را مدیون رهنمودها اسلامی و حقوقی هستیم که برای مردم ما تعریف شده و در کتاب آسمانی قرآن آمده است.

بخشدار جالق ادامه داد: هرچه وحی الهی باشد پابرجا خواهد بود، مردم هدایت های رهبر فرزانه انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده اند و به این باور رسیده اند که همبستگی داشته باشند، از کشورهای بیگانه به ما سودی نرسیده و نخواهد رسید هر نوع سازش با بیگانه منجر به نابودی می شود.

محمودی با اشاره به اینکه همبستگی، وحدت، امنیت و استقلال ما با به گوش رهبری بودن امکان دارد، خاطر نشان کرد: ۴۲ سال است که کفار می گویند این انقلاب امروز یا سال دیگر از بین می‌رود اما دولتهای آنها نابود شد و انقلاب اسلامی همچنان پابرجا است.

انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdccxpqse2bq1x8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما