تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۵
ساکنین بخش بم پشت سراوان در شرقی ترین نقطه ایران همچنان به دلیل مشکلات زیرساختی و اختلال در اینترنت با مشکلات زیادی مواجه هستند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، چند سالیست که ساکنین بخش بم پشت سراوان در شرقی ترین نقطه ایران با معضل قطعی مکرر آنتن و خطوط تلفن همراه دست و پنجه نرم می کنند که این موضوع مشکلات فراوانی در زمینه های مختلف برای آنها به وجود آورده است.

مسئولین مربوطه قطعی عمدی فیبر نوری را علت ایجاد اختلال در خطوط تلفن این منطقه بیان می کنند که این قطعی ها هزینه های هنگفتی را به مخابرات تحمیل کرده است.

در عصر ارتباطات، اینترنت یک نیاز ضروری و جدایی ناپذیر تبدیل شده و با وجود شیوع کرونا و کوچ آموزش دانش آموزان و دانشجویان به فضای مجازی این بستر بیش از پیش احساس می شود اما نبود اینترنت در بخش بم پشت به اذعان مسئولین بومی منجر به ترک تحصیل و افت تحصیلی شده است.

در هر هفته اهالی بخش بم پشت سراوان از قطعی اینترنت گلایه دارند و نارضایتی خود را در شبکه های اجتماعی مطرح می‌کنند اما همچنان این معضل به قوت خود پا بر جاست.

قطعی های سازمان یافته امان مردم بم پشت را برید

محمد رحیم قلندرزهی نماینده بخش بم پشت در شورای شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات گسترده ای در بخش بم پشت انجام داده اما برخی از افراد مخرب به دنبال این هستند تا با خرابکاری خدمات نظام و انقلاب را زیر سوال ببرند.

وی افزود: سالیان متمادی است که بخش بم پشت از نعمت تلفن برخوردار بوده اما از سال ۹۷ به بعد به صورت سریالی در طول هر هفته شاهد قطعی تلفن و اینترنت بوده ایم.

عضو شورای بخش بم پشت ادامه داد: در هفته اخیر گزارشاتی مبنی بر قطعی کابل های مخابراتی با سیم چین دریافت کرده ایم که بلافاصله کارشناسان مخابرات در منطقه حضور یافتند اما دیری نپایید که مجدد در ارتباط اختلال ایجاد شد.

قلندرزهی اضافه کرد: از آنجایی که منافع برخی از افراد سود جو در این است که ارتباط مردم با مسیولین قطع شود، گمان می رود که قطعی ها سریالی فیبرنوری در این منطقه سازمان یافته باشد.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات قطعی اینترنت تا ۱۰ روز ادامه دار بوده است، خاطر نشان کرد:اختلال در ارتباط مخابراتی در این منطقه موجب شده تا در بحث معیشت، آموزش و ارایه خدمات درمانی با مشکل مواجه شویم.

این مقام مسئول اذعان کرد: در پی قطعی اینترنت، مواد غذایی در فروشگاه ها به فروش نمی رود و از این باب نیز بسیاری از اقلام غذایی در بم پشت فاقد مصرف و خسارات فراوانی به فروشگاه دارها وارد شد.

افت تحصیلی دانش آموزان در پی قطعی مکرر اینترنت

قلندرزهی بیان کرد: امروز مردم به ندرت از وجه نقد برای خرید استفاده می کنند و بیشتر خرید ها با کارت بانکی انجام می شود که باعث شد فعالیت پمپ های بنزین، نانوایی ها، درمانگاه ها و فروشگاه ها مختل شود.

وی گفت: با کوچ آموزش به فضای مجازی با شیوع ویروس کرونا، در بخش بم پشت با وجود ۷ هزار دانش آموز شاهد افت تحصیلی و ترک تحصیل دانش آموزان بودیم و با تعطیلی خوابگاه ها مدارس شبانه روزی و بازگشت محصلین به منازل،افت تحصیلی به دلیل نبود زیر ساخت مخابراتی افزایش یافت.

نماینده بخش بم پشت در شورای سراوان با اشاره به ناامیدی اهالی این منطقه از وعده های مسیولین، بیان کرد: آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت تدبیر و امید در سفری که سال گذشته به این منطقه داشت وعده داد که تا اسفند ۹۹ اینترنت تمام روستاهای دارای سایت بخش که دارای دکل مخابراتی هستند، ارتباط پایدار شود که این امر محقق نشد.

قلندرزهی خاطر نشان کرد: روستای گروکان به اینترنت 3G متصل شد اما هیچ تماس تلفنی در این منطقه برقرار نمی شود اما از طریق مجازی می توان ارتباط برقرار کرد.

وی اذعان کرد: در سفر آذری جهرمی مقرر شد فیبر نوری از دهک تا دموکی که ۱۸ کیلومتر است زمینی شود که ۸۰ میلیون اعتبار این پروژه توسط مردم بومی تامین شده اما به دلیل برخی از مشکلات این پروژه همچنان بر زمین مانده است ولی ارتباط ماهواره ای در این منطقه برقرار است لذا انتظار می رود در آینده نزدیک شاهد رفع معضل مخابراتی در بخش بم پشت باشیم.

انتهای پیام/
https://www.asrehamoon.ir/vdcd5f0f5yt0o96.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما