تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۸
به مناسبت روز قلم برگزار شد،

دیدار اصحاب قلم با امام جمعه زابل

به مناسبت روز قلم ،اصحاب قلم زابل با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: به مناسبت روز قلم ،اصحاب قلم زابل با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.
این نشست به همت عباس باقری رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان زابل و با همکاری دفتر امام جمعه زابل عصر روز گذشته با حضور جمعی از صاحبان اندیشه و قلم برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل ضمن اشاره به قداست کار نویسندگی و اطلاع رسانی اظهار داشت: هر کس با قلم یا بیانش اطلاع رسانی صحیحی انجام دهد این کار مقدس است چرا که قرآن به این قداست قسم خورده است.
کیخا افزود: باید حرمت قلم همچون حرمت مسجد حفظ شود چون قلم مقدس است و خدا به مقدسات قسم می خورد. و از اینجا معلوم می شود قلم باید مطالب مقدس بنویسد.
وی اظهار کرد:وظیفه تمامی افرادی که در این عرصه فعالیت دارند مهم است چرا که سوره ای در قر آن مجید هم ما به اسم قلم داریم . افراد این مجموعه و اهل قلم سیستان که سرشار از روح پاکی هستند باید تمامی مشکلات منطقه را با ذهن زیبای خود بر روی کاغذ آورده و به سمع مسئولین برسانند.
امام جمعه زابل گفت: قلم وسیله زدودن جهل بشر و ابزار تعالی ما است، از این رو همان خدایی که به وسیله قلم انسانها را تعلیم داد و به او آنچه نمی دانست آموخت.
کیخا بیان کرد: رسانه ها که خود اهل قلم هستند نقش بسزایی در بیان مشکلات و اطلاع رسانی صحیح دارند.
در ادامه این نشست عباس باقری رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان زابل ضمن گرامیداشت روز قلم بیان کرد: دشمن بیدار است و اینجاست که رسالت قلم سنگین می شود. ما باید نیاز های جامعه ما بشناسیم، بدانیم ماهواره ها چه پخش میکنند و ما ضد آن کار کنیم و پاسخ شبهات را منتشر کنیم که باعث آگاهی مخاطب ما شود.
باقری با بیان اینکه پیشرفت علوم و تمدن جامعه بشری مرهون تلاش بی دریغ نویسندگان است،گفت: قلم وسیله حفظ و تداوم تمدن های بشری و پیشرفت و تکامل علوم و ابزار بیداری اندیشه ها، افکار، شکل گیری و ترویج مذاهب و منشاهدایت و آگاهی بشر است.
انتهای پیام/4382
https://www.asrehamoon.ir/vdcjxxea.uqeyizsffu.html
نام شما
آدرس ايميل شما