تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
رئیس یگان حفاظت محیط زیست سراوان خبر داد

کشف و ضبط سه رأس قوچ و میش وحشی در سراوان/ متخلفین متواری شدند

رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان از کشف و ضبط سه رأس قوچ و میش وحشی و همچنین متواری شدن متخلف یا متخلفین خبر داد.
به گزارش عصر هامون، موسی دهقان نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان در گفتگو با شستون اذعان داشت: روز گذشته پرسنل یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با همکاری پرسنل هنگ مرزی موفق به کشف و ضبط سه رأس قوچ و میش وحشی در این شهرستان شدند.
وی با بیان اینکه متخلف یا متخلفین متواری شدند، افزود: قوچ و میش ها به صورت غیر قانونی و غیر مجاز در یک مکان سربسته در شهرستان سراوان نگهداری می شدند.
رئیس یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان ادامه داد: با توجه به اینکه حیوانات وحشی مکشوفه از گونه های حفاظت شده محیط زیست می باشند، قانونگذار به ازی هر رأس قوچ و میش مبلغ 100 میلیون ریال جریمه تعیین کرده است که متخلف یا متخلفین باید جمعا مبلغ 300 میلیون ریال را به حساب اداره کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان واریز کنند.
دهقان نژاد با تأکید دستور مقام قضایی نسبت به شناسایی متخلف یا متخلفین متواری به نیروهای امنیتی، گفت: پرونده مذکور جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی ارجاع داده شده است.
 وی در پایان از تمام افرادی که مانند گذشته با پرسنل یگان حفاظت محیط زیست در خصوص شناسایی و معرفی این گونه افراد و مکان های تعریف شده، همکاری داشته اند، خواست تا همکاری لازم را در ادامه با این اداره جهت شناسایی متخلفین و گونه های حیات وحش داشته باشند.
انتهای پیام https://www.asrehamoon.ir/vdcjx8eh.uqexvzsffu.html
منبع : شستون
نام شما
آدرس ايميل شما