تاریخ انتشار :يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۲
فرماندار شهرستان سراوان در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی با بیان اینکه تصرف اراضی ملی بزرگترین معضل در شهرستان سراوان است، اظهار داشت: بیش از 2 هزار خانواده در سراوان درگیر حل مشکلات زمین و مسکن خود هستند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی با حضور درویش نارویی فرماندار، سید منصور بزرگزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و جمعی از اعضای شورا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سراوان برگزار شد.
در این جلسه درویش نارویی فرماندار شهرستان سراوان با بیان اینکه تصرف اراضی ملی بزرگترین معضل در شهرستان سراوان است، اظهار داشت: بیش از 2 هزار خانواده در سراوان درگیر حل مشکلات زمین و مسکن خود هستند.
وی با اشاره به اینکه برخی از ارگان ها بدون اخذ مجوز اقدام به واگذاری زمین کرده اند، گفت: با توجه به اینکه اکثر ادارات شهرستان مستقل هستند، در زمینه حل مشکلات ناشی از تصرف زمین باید با همکاری سایر دستگاه های اجرای اقدامات لازم را انجام دهند.
فرماندار سراوان با اشاره به تصرف اراضی ملی و حل این معضل در روستای کمب شهرستان چابهار افزود: دستگاه های اجرایی جهت پیشگیری از خسارات مالی و اجتماعی پیش رو، افراد سودجو و زمین خوار را شناسایی کنند تا با متخلفین برخورد جدی انجام شود.
وی با اشاره به تغییر کاربری زمین های کشاورزی در شهر جالق و لازمه پای کار آمدن اداره کشاورزی در این زمینه تصریح کرد: با فرهنگ سازی می توان از تصرف اراضی و ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کرد.
نارویی در ادامه با بیان اینکه افراد سودجویی قصد تصرف اراضی بخش مک سوخته را دارند، خاطر نشان کرد: منابع طبیعی و امور آب قبل از حفر چاه های غیر مجاز و کاشت درخت توسط متخلفین راهکار درستی را اندیشه کنند تا از وقوع این اتفاق جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه با تغییر مکان های انجام شده جمعیت در برخی روستا ها افزایش یافته است، اذعان داشت: با توجه به طرح هادی روستاها بررسی های لازم انجام شود تا از تصرف اراضی ملی جلوگیری شود.
فرماندار سراوان با اشاره به اینکه رشد جمعیت در شهرستان سراوان سالانه 4 درصد است، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرک صنعتی سراوان از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار است افرادی که قصد راه اندازی کارگاه های تولیدی را دارند به این بخش مراجعه کنند.
سید منصور بزرگزاده معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان سراوان در این جلسه با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از عوامل تصرف اراضی ملی است، خاطر نشان کرد: با توجه به درخواست هایی که مردم در زمینه حل مشکلات آب و برق دارند، برنامه ریزی خوبی باید انجام شود.
وی با اشاره به اینکه در شهر جالق 180 هکتار از اراضی تا کنون تملک نشده است، تصریح کرد: در سال جاری مشکلات روستاهایی که دارای بیش از 10 خانوار هستند و مشکل اراضی ندارند را حل خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/ https://www.asrehamoon.ir/vdcba0b9.rhb0zpiuur.html
منبع : شستون
نام شما
آدرس ايميل شما