دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
اخبار
پایان معضل زمین های معارض برنامه احیای دریاچه بزرگ شرق/تعدادی زمین کشاورزی به بستر تالاب هامون الحاق شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

وحید پورمردان گفت: اراضی که سال ها با انجام پروژه حفاظت و احیای تالاب هامون تعارض داشت و موجب نارضایتی مالکین بود، با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خریداری و سند آن به نام سازمان حفاظت محیط زیست خورد.

 
علی نجفی زاده گفت: یک کارگاه در خیابان نبوت زاهدان طعمه حریق شد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به فعالیت سامانه بارشی و احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن رودخانه های فصلی جنوب استان هشدار داد.
امروز ۸۵ سری لوازم خانگی و ۵۰ بسته لوازم تحریر به ساکنان ۲ روستای چاهوک از توابع ایرانشهر و ملادیم از توابع کنارک اهدا شد.
سعید مهرآمیز گفت: سرقت تابلوی توزیع برق در زاهدان ۲۵۰ میلیون ریال خسارت وارد کرد.
مهدی عبادی گفت: هدف از برگزاری شور عاطفه‌ها، تهیه ملزومات آموزشی است تا این کمک‌ها جمع آوری و به دست ۱۰۹ هزار دانش آموز نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان برسد.
شیخی از برپایی اردوی تدارکاتی تیم منتخب کبدی بانوان سیستان و بلوچستان در زاهدان خبر داد.
وحید پورمردان گفت: اراضی که سال ها با انجام پروژه حفاظت و احیای تالاب هامون تعارض داشت و موجب نارضایتی مالکین بود، با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خریداری و سند آن به نام سازمان حفاظت محیط زیست خورد.
هواشناسی وزش باد شدید برای شمال و رگبار پراکنده برای جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی کرد.
داود شهرکی گفت: طی ۵ ماهه سالجاری بیش از ۲۱ هزار تن کالای اساسی در سطح استان تامین و توزیع شده است.
داود شهرکی از صادرات ۳۶۱ هزار کالا از گمرکات و بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان خبر داد.
ادهم کرد گفت: امید آرامی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان برای شرکت در رقابت های جهانی نروژ حضور می یابد.
محمود نهتانی از حضور چهار نماینده بوکس سیستان و بلوچستان در مسابقات درون اردویی تیم ملی خبر داد.
وحید پورمردان گفت: با توجه به این که گاندوها در فصل زادآوری رفتارهای تهاجمی دارند، آموزش و هشدارهای لازم به مردم محلی جهت پیشگیری از آسیب های احتمالی ارائه شد.
هفده میلیارد ریال برای مرمت و بازسازی قنوات شهرستان خاش سرمایه گذاری شد.
خیر الله خادمی گفت: با عنایت ویژه دولت از مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در دست احداث کشور بیشترین طول یعنی حدود هزار کیلومتر به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد.
ملک فاضلی گفت: برای آب حوزه انتخابیه اینجانب تدبیر لازم شود، زیرا در صورتی که چاره‌جویی نشود طی ۲ سال آینده جمعیتی حدود ۲۰۰ هزار نفر از این منطقه مجبور به مهاجرت می‌شوند.
خیرالله خادمی گفت: اعتبارات احداث بزرگراه و راه اصلی در سیستان و بلوچستان از ۲۶۰ میلیارد تومان سال ۹۹ با افزایش ۳۰۰ درصدی در سال جاری به ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
احمدعلی ریاحی گفت: بیش از ۳۹۰ دستگاه کنتور دیجیتال برق از ابتدای سالجاری تاکنون جهت واگذاری انشعابات جدید در مناطق مختلف مهرستان نصب شده است.
مرتضی مقدسی گفت: ۲ قطعه زمین در زاهدان مجموعا به متراژ ۵۰۰ متر مربع و به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال پس از ۳۰ سال رفع تصرف شد.
اسماعیل حسین زهی گفت: بحران آب در سیستان و بلوچستان به عنوان یک ابر چالش اجتماعی بزرگ، آثار و عواقب ناگواری را بر زیست بوم این استان تحمیل کرده است.
 
تذکر کتبی نمایندگان مردم سیستان وبلوچستان در مجلس به مسئولان اجرایی کشور/ گاز، کرونا و توزیع عادلانه معلمان خواسته عمده نمایندگان بود
چندرسانه/ خدمت یا خیانت؟
اینفوگرافی/ نشانه‌های تب کریمه کنگو
کارتون/ در رسانه های دروغ پراکن چه خبر است؟