چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
اقتصاد مقاومتی
پرورش زنبور عسل در سیستان وبلوچستان

کارآفرینان و پرورش دهندگان زنبور عسل در سیستان وبلوچستان توانستند با تولید48 تن عسل در سال گذشته سه میلیارد تومان درآمد کسب کنند.

 
معاون مردم یاری و اقتصادی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور گفت: از صبح امروز، 252پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در زاهدان به طور همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
در ادامه بهره برداری از دو هزار و 121پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی سپاه در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان، از صبح امروز افتتاح و بهره برداری از 252طرح و پروژه مردم یاری و مردم داری در دست اجرا است.
معاون مردم یاری و اقتصادی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور گفت: چهارشنبه هفته جاری 252پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در زاهدان به طور همزمان افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.
همزمان با افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی در مناطقی از سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان توسط سپاه پاسداران، بسیاری از مردم منطقه از انواع خدمات رفاهی، اجتماعی و معیشتی نیز برخوردار می گردند.
یک کار آفرین بسیجی ساکن زاهدان گفت: در حال حاضر با پرورش بلدرچین در هر دوره 45روزه، بیش از 2 میلیون ‏تومان و سالانه بالغ بر 20میلیون تومان در آمد دارم‎.‎
جوان نخبه و بسیجی منطقه سیستان، تولید کننده برتر محصولات اختراعی دانش بنیان صادراتی جوان برتر کشور در سالهای ۸۸و ۹۴ شد.
در راستای رزمایش اقتدار عاشوراییان محمد رسول الله(ص)2 مدارس شمال استان سیستان وبلوچستان با دستان جهادگران بسیجی مرمت و بهسازی شدند.
یک بانوی کارآفرین سراوانی توانسته با فروش محصولات تولیدی در فضای مجازی و بهره گیری مناسب از شبکه های اجتماعی منبعی برای کسب درآمد و راهی برای اشتغالزایی ایجاد کند.
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور گفت: سپاه پاسداران آمادگی کمک به دولت در تمامی عرصه ها را دارد.
پرورش مرغ گوشتی یکی از عرصه‌های بسیار سودآور و منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی است که پرورش‌دهنده هیرمندی توانسته از طریق آن درآمدی 24میلیون تومانی کسب می‌کند.
دانش آموزان خوش ذوق هنرستان حضرت زینب کبری(س) شهرستان زهک توانستند در راستای حمایت از کالای ایرانی با نبوغ و خلاقیت فراگرفته اقدام به تهیه فرم مدرسه نظیر مانتو، کیف و مقنعه کنند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از آغاز فعالیت 60گروه جهادی در تابستان امسال از سوی بسیج سازندگی استان در مناطق ‏محروم خبر داد.
برخی از کسبه شهر زاهدان از قطع شدن برق و نحوه مصرف این انرژی خدادادی صحبت می کنند.
یکی از راه هایی که می تواند در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی نقشی موثر داشته باشد، صنایع دستی است که در این زمینه سیستان و بلوچستان میراث دار هنرهای دستی زیبا و بی بدیلی است.
1000 سری جهزیه اهدایی مقام معظم رهبری به زوج های جوان سیستان وبلوچستان اهدا شد.
جمعی از تولیدکنندگان داخلی گفتند: برای تحقق شعارسال و اجرای منویات مقام معظم رهبری، رونق تولید ملی توجه مردم و مسئولان را می طلبد.
نخستین همایش «شبانان و گله داران» در زاهدان برگزار شد.
سردار معروفی با هدف افتتاح 114 پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی، همایش ملی دارالولایه سیستان و همچنین افتتاح بیمارستان صحرایی نگور، با اصحاب مطبوعات و رسانه دیدار کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: مکتب بسیجی تسلیم پذیر نیست
یک سرمایه گذار بومی ساکن تهران با بازگشت از تهران به استان، 7میلیارد تومان در زمینه صنعت سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کرد.
 
10 راهکار برای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد