جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ,23 February 2018
اقتصاد مقاومتی
اقتصاد مقاومتی راهکار موثر تامین معیشت خانواده ها

توجه و توسعه اقتصاد مقاومتی راهکاری قطعی برای تامین معیشت خانواده و راه درآمد جوانان جویای کار به حساب می آید.

 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: مکتب بسیجی تسلیم پذیر نیست
یک سرمایه گذار بومی ساکن تهران با بازگشت از تهران به استان، 7میلیارد تومان در زمینه صنعت سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کرد.
یک کار آفرین گفت: با راه اندازی مرکز پرورش بلدرچین توانستم برای 3نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کنم.
کم کاری دولتمردان زیان 30میلیون تومانی روی دست کارآفرین خاشی گذاشت.
یک کارآفرین نیمروزی گفت: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای تامین معیشت خانواده در منطقه سیستان که قریب به دو دهه از خشکسالی رنج می برد، می باشد.
یک کار آفرین نیمروزی گفت: از 10سال گذشته کار در گلخانه را آغاز کردم و هم اکنون در هر دوره برداشت در صورت نبود آفت، ندادن تلفات و خسارت بین 20تا 30میلیون تومان درآمد از فروش محصولات گلخانه ای دارم.
بانوی سیستانی و بلوچستانی فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی، با ایجاد اولین کارگاه تراش سنگ های زینتی و قیمتی در جنوب این استان، برای سه نفر اشتغال آفرینی کرده است.
بسیجیان سیستان و بلوچستان سال هاست که بی وقفه برای امنیت پایدار، رفع موانع اقتصادی، محرومیت زدایی ، رفع معضلات بهداشت و درمان و ارتقاء علمی استان در تلاشند تا لبخند رضایت بر لب های مردم محروم این خطه از کشور نقش بندند.
پوستر ویژه جهاد اقتصادی منتشر شد.
معرفي افراد موفق به جامعه يكي از اهداف اصلي بسيج سازندگي است كه با تبعيت از اقتصادمقاومتي انجام مي‌شود تا الگويي باشد براي بقيه افراد كه راه اشتغالزايي را ياد بگيرند.
خانواده زنجانی با پرورش توت فرنگی زمینه اشتغال 10 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کرده و با این کار قفل اقتصاد مقاومتی را باز کردند.
شهرستان ایرانشهر یکی از گرمترین شهرهای سیستان و بلوچستان است که خوشبختانه کارآفرینان خوش فکر این منطقه از آن به عنوان یک فرصت نو و ویژه بهره می برند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر‌اساس بررسی‌ها انجام گرفته 405 میلیارد تومان اعتبار برای 169 طرح نیمه‌تمام استان که مشکل مالی و سرمایه در گردش داشتند، تخصیص یافته است.
استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسيج سازندگي شهرستان خاش سرمایه‌ای ارزشمند برای افراد مستعد و خلاق در عرصه کارآفرینی و نيز افراد جويايي كار در اين شهرستان است.
برداشت محصولات گلخانه ای در شهرستان میرجاوه آغاز شد.
معاون مردم یاری و اقتصادی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با اشاره به احداث 185 پروژه محرومیت زدایی در سیستان وبلوچستان گفت: این طرح ها شامل ساخت خانه محرومان، احداث جاده، ایجاد کارگاههای اشتغالزایی و غیره می باشد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در آغازین روزهای سال جدید گفت: بیانات ایشان نقشه اساسی و راهبردی است تا مسیر راه را گم نکنیم از اینرو موضوع کلیدی اقتصاد مقاومتی به عنوان راه مقابله با تحریم می باشد.
مسئول بسيج سازندگی سپاه سلمان سيستان و بلوچستان گفت: در جهت ایجاد اشتغال و افزایش تولید خانگی در سال گذشته یک هزار و 585 نفر از بسیجیان تسهیلات قرض الحسنه 4% دریافت کردند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از اختصاص 23 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در قالب وام های قرض الحسنه 4 درصدی به کارآفرینان خبر داد و گفت: حمایت از کالاهای باکیفیت تولید داخلی یکی از برنامه های ویژه امسال در بسیج سازندگی است.
 
10 راهکار برای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد