دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
اقتصاد مقاومتی
مسجد محوری رویکرد گروه‌های جهادی/ مجاهدان فی سبیل الله خدمت بی منت به مردم انجام می دهند

در دیدار با جهادگران و فعالان عرصه های اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی مطرح شد

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: کسانی که به مردم خدمت بی منت انجام می دهند، مجاهد فی سبیل الله هستند.

 
جمعی از تولیدکنندگان داخلی گفتند: برای تحقق شعارسال و اجرای منویات مقام معظم رهبری، رونق تولید ملی توجه مردم و مسئولان را می طلبد.
نخستین همایش «شبانان و گله داران» در زاهدان برگزار شد.
سردار معروفی با هدف افتتاح 114 پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی، همایش ملی دارالولایه سیستان و همچنین افتتاح بیمارستان صحرایی نگور، با اصحاب مطبوعات و رسانه دیدار کرد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: مکتب بسیجی تسلیم پذیر نیست
یک سرمایه گذار بومی ساکن تهران با بازگشت از تهران به استان، 7میلیارد تومان در زمینه صنعت سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری کرد.
یک کار آفرین گفت: با راه اندازی مرکز پرورش بلدرچین توانستم برای 3نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کنم.
کم کاری دولتمردان زیان 30میلیون تومانی روی دست کارآفرین خاشی گذاشت.
یک کارآفرین نیمروزی گفت: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای تامین معیشت خانواده در منطقه سیستان که قریب به دو دهه از خشکسالی رنج می برد، می باشد.
یک کار آفرین نیمروزی گفت: از 10سال گذشته کار در گلخانه را آغاز کردم و هم اکنون در هر دوره برداشت در صورت نبود آفت، ندادن تلفات و خسارت بین 20تا 30میلیون تومان درآمد از فروش محصولات گلخانه ای دارم.
بانوی سیستانی و بلوچستانی فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی، با ایجاد اولین کارگاه تراش سنگ های زینتی و قیمتی در جنوب این استان، برای سه نفر اشتغال آفرینی کرده است.
بسیجیان سیستان و بلوچستان سال هاست که بی وقفه برای امنیت پایدار، رفع موانع اقتصادی، محرومیت زدایی ، رفع معضلات بهداشت و درمان و ارتقاء علمی استان در تلاشند تا لبخند رضایت بر لب های مردم محروم این خطه از کشور نقش بندند.
پوستر ویژه جهاد اقتصادی منتشر شد.
معرفي افراد موفق به جامعه يكي از اهداف اصلي بسيج سازندگي است كه با تبعيت از اقتصادمقاومتي انجام مي‌شود تا الگويي باشد براي بقيه افراد كه راه اشتغالزايي را ياد بگيرند.
خانواده زنجانی با پرورش توت فرنگی زمینه اشتغال 10 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کرده و با این کار قفل اقتصاد مقاومتی را باز کردند.
شهرستان ایرانشهر یکی از گرمترین شهرهای سیستان و بلوچستان است که خوشبختانه کارآفرینان خوش فکر این منطقه از آن به عنوان یک فرصت نو و ویژه بهره می برند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر‌اساس بررسی‌ها انجام گرفته 405 میلیارد تومان اعتبار برای 169 طرح نیمه‌تمام استان که مشکل مالی و سرمایه در گردش داشتند، تخصیص یافته است.
استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسيج سازندگي شهرستان خاش سرمایه‌ای ارزشمند برای افراد مستعد و خلاق در عرصه کارآفرینی و نيز افراد جويايي كار در اين شهرستان است.
برداشت محصولات گلخانه ای در شهرستان میرجاوه آغاز شد.
معاون مردم یاری و اقتصادی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با اشاره به احداث 185 پروژه محرومیت زدایی در سیستان وبلوچستان گفت: این طرح ها شامل ساخت خانه محرومان، احداث جاده، ایجاد کارگاههای اشتغالزایی و غیره می باشد.
 
10 راهکار برای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد