شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
اقتصاد مقاومتی
اشتغال زایی 7نفره دستاورد پرورش شتر مرغ در سیستان و بلوچستان

جوان 30 ساله سیستانی با ورود به عرصه پرورش شترمرغ برای 7 نفر به صورت مستقیم و برای ده‌ها نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

 
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: خدمات بسیج سازندگی در عرصه اقتصاد مقاومتی سال گذشته باعث ایجاد اشتغال برای هزار و 700 نفر به صورت مستقیم شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از بهره برداری 150 پروژه محرومیت زدایی، اقتصادی مقاومتی و جهادی در اقصی نقاط استان خبر داد و گفت: این پروژه ها هدیه رهبر انقلاب به مردم استان است.
به عقیده کارشناسان حوزه اقتصاد مقاومتی، توجه به تولید ملی و حمایت از آن لازمه و مقدمه تحقق اقتصاد مقاومتی است که ‏در این راستا نباید از نقش مردم غافل شد‎.‎
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اعزام 70 گروه جهادی در ایام نوروز به مناطق محروم استان خبر داد.
فعال اقتصادمقاومتی هیرمند گفت: با پرورش دام سبک توانستم بخشی از نیاز خانواده خود را تامین کنم.
یک کارآفرین سیستانی در شهرستان هامون با پرورش مرغ بومی زمینه اشتغالزایی را برای پنج نفر از افراد جویای کار فراهم کرده است.
یک بازنشسته فرهنگی با سرمایه گذاری در بخش دام سبک توانست برای چهار نفر زمینه اشتغالزایی را فراهم کند.
کارآفرین سیستانی با اجرایی نمودن یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال 6نفر را ایجاد کرد.
یک بانوی کارآفرین با آموزش هنرهای صنایع دستی و جمع آوری داروهای گیاهی زمینه اشتغالزایی برای یکصد نفر در بخش ایرندگان خاش ر افراهم کرده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: اجرای هزار و 551 پروژه محرومیت زدایی، مردم یاری و اقتصاد مقاومتی توسط سپاه، اقدام بزرگی در راستای محرومیت زدایی است.
بانوی کار آفرین نیکشهری از بی رونقی و کساد در بازار فروش محصولات صنایع دستی گلایه کرد و خواستار رسیدگی به مشکلات کارآفرینان شد.
جوان 30 ساله سیستانی با ورود به عرصه پرورش شترمرغ برای 7 نفر به صورت مستقیم و برای ده‌ها نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.
تلاش و همت بانوی کار آفرین سیستانی زمینه اشتغال را برای اعضای یک خانواده در عرصه قالی بافی فراهم کرد.
معاون مردم یاری و اقتصادی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور گفت: از صبح امروز، 252پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در زاهدان به طور همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
در ادامه بهره برداری از دو هزار و 121پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی سپاه در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان، از صبح امروز افتتاح و بهره برداری از 252طرح و پروژه مردم یاری و مردم داری در دست اجرا است.
معاون مردم یاری و اقتصادی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور گفت: چهارشنبه هفته جاری 252پروژه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در زاهدان به طور همزمان افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.
همزمان با افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی در مناطقی از سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان توسط سپاه پاسداران، بسیاری از مردم منطقه از انواع خدمات رفاهی، اجتماعی و معیشتی نیز برخوردار می گردند.
یک کار آفرین بسیجی ساکن زاهدان گفت: در حال حاضر با پرورش بلدرچین در هر دوره 45روزه، بیش از 2 میلیون ‏تومان و سالانه بالغ بر 20میلیون تومان در آمد دارم‎.‎
جوان نخبه و بسیجی منطقه سیستان، تولید کننده برتر محصولات اختراعی دانش بنیان صادراتی جوان برتر کشور در سالهای ۸۸و ۹۴ شد.
در راستای رزمایش اقتدار عاشوراییان محمد رسول الله(ص)2 مدارس شمال استان سیستان وبلوچستان با دستان جهادگران بسیجی مرمت و بهسازی شدند.
 
10 راهکار برای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک
به نظر شما کدامیک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس دهم موفق تر عمل کرده اند؟
محمد نعیم امینی فرد- نماینده ایرانشهر
حبیب الله دهمرده- نماینده زابل
علیم یارمحمدی- نماینده زاهدان
حسینعلی شهریاری- نماینده زاهدان
عبدالغفور ایران نژاد- نماینده چابهار
احمدعلی کیخا- نماینده زابل
علی کرد- نماینده خاش
محمدباسط درازهی- نماینده سراوان
هيچ كدام