چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ,22 August 2018
گنجینه افلاکیان
عملیات مرصاد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سیستان وبلوچستان گفت: در عملیات مرصاد سردار شوشتری ماموریت هدایت نیروهای سپاه و کار هدایت نیروهای مردمی و سردار نوروزی بحث شناسایی و دستگیری منافقین را برعهده داشتند.

 
مادر آزاده عروج یافته گفت: سه سال و چهار ماه از فرزندم بی خبر بودم در این مدت خیلی بی قرار و چشم انتظار بودم هر کاروان اسرایی که وارد می شد عکس فرزندم را به دست گرفته و سراغش را می گرفتم اما هیچکس اطلاعی نداشت.
شهید حسن قوچ اسماعیلی در مراسمی با شکوه در زاهدان تشییع و به خاک سپرده شد.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سیستان و بلوچستان از شناسایی پیکر پاک شهید دفاع مقدس استان از طریق آزمایش DNA خبر داد.
حسین معروفی از جمله کسانی است که سردار قاسم سلیمانی از او به عنوان جوانترین فرمانده گردان در لشکر 41 ثارالله یاد می کند که در دوران دفاع مقدس دلاوری های بسیاری از خود نشان داد.
دو شهید گمنام تدفین شده در دانشگاه پیام نور زاهدان در غربت مضاعف و بی توجهی مسئولان امر هستند.
همزمان با سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید محبعلی فارسی کلیپ "محب دلها" منتشر شد.
دختر جوان آر پی‌چی زن دوران جنگ تحمیلی، اکنون با یک ریه نصف و نیمه و ۷۰ درصد جانبازی، تمام قد در مقابل مشکلات ایستاده و همچنان اراده‌اش پیروز نبرد است.
شهید دکتر مصطفی چمران نیز در دوران جنگ و در ستاد جنگ های نامنظم، اقدام به ساخت خودجوش تجهیزات نظامی می کرد تا بتواند از ان ها در دفاع، استفاده کند.
عملکرد صیاد در عملیات مرصاد براساس همان روحیه تکلیف‌مداری ایشان بود. صیاد شیرازی در آن مقطع مسئولیتی نداشت. خودش می‌گفت من در خانه بودم که ساعت 8:30 شب آقای شمخانی تلفن زد و گفت...
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دوم اردیبهشت 1358 شمسی، اعلام موجودیت کرد و نخستین حکمِ فرماندهی آن از سوی «شورای انقلاب» برای «جواد منصوری» صادر گردید
کسانی که می‌خواهند کارهای آقا مرتضی را بکنند،خودشان را خالصانه در این راه بگذارند و دنبال یک اتاق کوچک بگردند و از خودشان مایه بگذارند، نه از تجهیزات. نه از سرمایه دولتی. واقعاً به نتیجه می‌رسند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان ۲۴ بهمن ماه ۹۶ در مصلی قدس زاهدان ساعت 08:30 برگزار خواهد شد.
چند ساعتی حرف زدیم تا این‌که خانواده‌ها خسته شدند و به ما تذکر دادند. بیرون آمدیم، دهنم خشک شده بود و سرم سنگینی می‌کرد.
کانکس شان تابستانها گرم بود، زمستانها سرد و پایه هایش سست و لرزان، اما پاهای محکم و دلهای همیشه گرم آنها کانکس کوچک و لرزان را بزرگتر و محکمتر از وزارت ارشاد نشان می داد.
بابایی از ناشران و دستگاه های دولتی خواست که نسبت به تبلیغ و توزیع مناسب این کتاب ها تلاش کنند.
«مجید جلالی» از رزمندگان گردان حضرت قاسم (ع) در دوران دفاع مقدس به تشریح خاطره‌ای از مواجهه رزمندگان اسلام با شرایط طاقت‌فرسای «فاو» پرداخت.
نشر یا زهرا (س) کتاب دوم از مجموعه شانزده‌گانه کتاب‌های «روزی روزگاری قاسم سلیمانی» را با عنوان «نبرد سید جابر» منتشر و راهی بازار کتاب کرد.
از همان فردای عروسی همدیگر را فقط حاجی صدا می‌کردند. برایشان لذتی متفاوت داشت این نام برای صدا کردن. عاشقانه‌هایشان در فامیل و بستگان سوژه جوانان و افراد مسن شده بود.
حاج رضا دستواره پس از شهادت برادرش بیش از سه روز در تهران نماند و به منطقه بازگشت. وقتی به وی گفته می‌شود که «خوب بود لااقل تا شب هفت برادرت می‌ماندی و بعد بر می‌گشتی»، در جواب می‌گوید:...
دیدن «احمد متوسلیانِ خمینی» نیاز به یک فیلم نمایشی دارد که مقدمه و موخره‌اش مبتنی بر سرنوشت و تاریخ مثل ایستاده در غبار نباشد.فرهنگ انقلابی می‌طلبد ، نمایش بی‌واسطه «احمد متوسلیانِ خمینی» را.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد