يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ,25 June 2017
گنجینه افلاکیان
«حاج شعبان» ساعاتی قبل از شهادت روی لودر جاده‌کشی می‌کرد

گفت‌وگو با فرزند شهید مدافع حرم سردار شعبان نصیری:

پنجم خرداد ماه بود که خبر شهادت سردار شهید شعبان نصیری پس از حدود ۳۸ سال مجاهدت و ایثار منتشر شد. وی که از پیشکسوتان دفاع مقدس بود، عاقبت در دفاع از حریم اهل بیت در عملیات آزادسازی موصل به شهادت رسید.

 
پنجم خرداد ماه بود که خبر شهادت سردار شهید شعبان نصیری پس از حدود ۳۸ سال مجاهدت و ایثار منتشر شد. وی که از پیشکسوتان دفاع مقدس بود، عاقبت در دفاع از حریم اهل بیت در عملیات آزادسازی موصل به شهادت رسید.
از چهارشنبه تا امروز ، یک عکس ساده ، تصویر یک پدر درکنار دخترهایش فضای مجازی را تکان داده ؛ تصویری از خداحافظی یکی از شهدای مدافع حرم کشورمان با دو دختر کوچکش؛ تصویری که آخرین وداع لقب گرفته...
آزاده جانباز گفت: زمانی که خبر رحلت امام خمینی (ره) به اردوگاه اسرا رسید در آن زمان یک فرمانده بسیار بد اخلاق و پست فطرت مسئول اردوگاه بود اما بعد از خبر رحلت امام اصلا کاری به اسرا نداشتند عزاداری کنیم اجازه دادند برای امام خمینی مجلس عزاداری برپا کنیم، و حتی آن فرمانده بد اخلاق رحلت امام را هم به ارشد های اردوگاه تسلیت گفت و گفت شما بهترین رهبر جهان را از دست دادید.
برخی از خانواده شهدا و جانبازان سیستان و بلوچستان برای حضور در جبهه های مقاومت و دفاع از اسلام اعلام آمادگی کردند.
مدیر انتشارات یازهرا با اشاره به این که در داستان‌نویسی حوزه دفاع مقدس ضعف‌های جدی وجود دارد، معتقد است آن‌گونه که به مستند نگاری در حوزه دفاع مقدس به خوبی پرداخته شده به تاریخ شفاهی کمتر پرداخته شده.
شهید مدافع حرم عراقی، محمد احمد حسن البهادلی در وصیت نامه‌اش می‌نویسد: در حال حاضر بهترین مصداق جهاد، دفاع از حرم حضرت زینب(س) است. پس در این راه، کم فروشی نکنید.
عملیات قهرمانانه انهدام پل اروند رود و اسارت دهها هزار نیروی عراقی در تاریخ 17 اردیبهشت سال 61 انجام شد.
همان زمان هم وقتی از کار او می‌پرسید که ببیند در این مدت ترقی کرده است یا نه، حسن می‌گفت: من هنوزم تو سپاه نگهبانی می‌دهم.
هنرمند متعهد کشورمان احمد منصوب (منصوری نژاد) که خود برادر شهید است، توفیق پیدا کرد تا در حرم مطهر اما رضا علیه السلامف تصویر شهید مدافع حرم، حسن قاسمی دانا را نقاشی کند.
به گزارش سرویس ایثار و شهادت عصرهامون به نقل از مشرق، «حسین بصیر» به تیخ ۱۶ دی ماه ۱۳۲۲ شمسی، مصادف با شبِ یازدهم محرم ۱۳۶۳ قمری، در «فریدونکنار» متولد شد. وی که از انقلابیون با سابقه و سرسخت زادگاهش به شمار می رود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ابتدا راهی جبهه ی جنگ با متجاوزان «اتحاد جماهیر شوری» در «افغانستان» شد اما با آغاز جنگ تحمیلی، به کشور بازگشت و بلافاصله به رزمندگان موسوم به «فداییان اسلام»(به فرماندهی شهید«سید مجتبی هاشمی») در «جبهه ی آبادان» ملحق شد. وی یکی از پایه گذاران «لشگر۲۵ کربلا»(یگان اختصاصی رزمندگان مازندرانی) به شمار می رود. «حاج حسین بصیر» تا مدت ها پس از آغاز جنگ، در لباس خاکی بسیجی به ایفای مسئولیت هایش در جمع پاسداران و بسیجیان مازندرانی می پرداخت اما در بیست و هشت شهریور ماه ۱۳۶۲، به عضویت رسمی سپاه پاسداران در آمد و فرماندهی «گردان یا رسول (ص)» از «لشکر ۲۵کربلا» را عهده دار شد. این سردار محبوب خطه ی مازندران، به تاریخ ۱۹ فروردین ...
به یاد دارم روزی خانه ما آمد. من طرح‌هایی را برای هفته دفاع‌مقدس آماده کرده بودم، با هم رفتیم نزد فرمانده پایگاه بسیج، آنها داشتند غرفه‌ها را برای هفته دفاع‌مقدس برپا می‌کردند.
پدر شهید گفت: «خانه ام خیلی کوچک است و توی طرح افتاده است. حق ندارم آن را بسازم؛ اما هرسال نزدیک عید یکی دو سطل رنگ می‌خرم و خانه را برق می‌اندازم.»
علی گفت: سیدی! من یه فرمانده‌ای دارم به نام محسن رضایی، او به من یاد نداده برای عراقیا احترام نظامی بجا بیارم! ستوان فاضل که عصبانی بود، گفت: ابله، یادت داده بی‌ادب باشی؟
علی گفت: سیدی! من یه فرمانده‌ای دارم به نام محسن رضایی، او به من یاد نداده برای عراقیا احترام نظامی بجا بیارم! ستوان فاضل که عصبانی بود، گفت: ابله، یادت داده بی‌ادب باشی؟
مراسم گرامیداشت شهید «علی اکبر شیرودی» و شهدای عملیات بازی دراز در روزهای 7 و 8 اردیبهشت در شهرستان سرپل ذهاب برگزار می‌شود.
روی پل خرمشهر ماشین را با خمپاره می زنند. هر سه نفرشان می سوزند و در جا به شهادت می رسند. پیکرهای شان را تا اهواز با ماشین و از آنجا با هلیکوپتر به تهران انتقال می دهند.
هفته‌ی بعد، عصر پنج‌شنبه مقداری حلوا و خرما برای مجروحین آورد. خیرات بود. یک‌سال قبل پدرش بر اثر سکته قلبی فوت کرده بود.
کتاب این‌ بار رفتنی‌ ام، شامل گزیده‌ای از یادداشت‌ها، دست‌نوشته‌ها و نامه‌های شهید مجتبی (حسن) غیوران با گردآوری و تنظیم گروه فرهنگی شهید محمد دلیری از سوی نشر نارگل وارد بازار کتاب شده است.
همایش «تکریم پدران آسمانی و تجلیل از پدران شهدا»، 22 فروردین ماه به مناسبت 13 رجب سالروز میلاد حضرت امام علی «ع» و روز پدر در گلزار شهدای سراسر کشور برگزار می شود.
پدر شهید با بیان اینکه مجید تنها 8 سال داشت، گفت: فرزندم در حالی که با دوستانش در راهپیمایی علیه رژیم طاغوت شرکت کرده بود به ضرب گلوله ناجوانمردانه عمال طاغوت قطع نخاع شد.
 
نقش کدام یک در آبادانی سیستان و بلوچستان پر رنگ تر است؟
وحدت
امنیت
بهداشت و سلامت مردم
اقتصاد و معیشت مردم
همه موارد