دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
خسران سیل یا احداث سیل بند!
 
معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان نبود سیل بند در پهنه جنوبی شهر را عامل اصلی آبگرفتگی معابر جنوب این کلانشهر دانست.
محمدامیر براهویی در گفتگو با عصرهامون گفت: هم زمان با اعلام هشدارهای هواشناسی، جلسات متعددی با حضور شهردار و معاونت های شهرداری زاهدان جهت پیش بینی تمهیدات لازم برای مقابله با سیلاب تشکیل شد.

وی ادامه داد: همچنین بازدیدهایی به اتفاق شهردار و مدیران مناطق شهر از نقاطی که احتمال آب گرفتگی در آن ها بود صورت گرفت و چگونگی تخلیه یا هدایت آب این نقاط از نزدیک بررسی شد.

وی افزود: روز گذشته نیز جلسه مدیریت بحران خدمات شهری با حضور معاونین مناطق و مدیریت بحران شهرداری در این معاونت برگزار شد و هشدارهای لازم نسبت به آماده باش ناوگان و ماشین آلات در شرایط بحرانی داده شد. علاوه بر این مقرر شد تا در صورت نیاز با اجاره ماشین آلات بخش خصوصی هرگونه کمبود احتمالی در این خصوص جبران شود.

براهویی با اشاره به پاکسازی و لایروبی کامل مسیل های زاهدان خاطرنشان کرد: سه دستگاه مینی لودر اخیرا توسط شهرداری خریداری شد و از امروز کار خود را در مناطق حاشیه ای شهر آغاز کردند.

وی نسبت به ورود حجم قابل توجه آب از قسمت های جنوبی زاهدان به داخل شهر هشدار داد و گفت: نبود سیل بند در پهنه جنوبی باعث سرایت حجم گسترده ای از آب به داخل شهر و تشدید آبگرفتگی معابر می شود.

معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به بحث هدایت آب های سطحی و مبحث آبخیزداری، اظهار کرد: کلیه موارد به دفتر فنی استانداری و ستاد مدیریت بحران استان اعلام شده و امیدواریم با توجه به حساسیت مساله همکاری و توجه ویژه مسئولان استانی را داشته باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۴۶۹


ارسال